Maxi-cosi Titan Pro – fotelik multigrupowy, który warto poznać

Jako rodzice trójki dzieci często słyszymy pytanie jak sobie radzimy w kwestiach logistycznych? Gdy zaszłam w ciążę z Remkiem zaplanowaliśmy, że zmienimy auto na większe. Marzył nam się minivan, w którym zamiast tylnej kanapy będą trzy osobne fotele, które poprawią komfort naszej wspólnej jazdy. Jednak ze względów finansowych, musieliśmy ten temat odłożyć o kilkanaście miesięcy. W konsekwencji siedzieliśmy w kombinacji – Olek w foteliku z przodu, a ja… wciśnięta między dwa foteliki z tyłu. Don’t ask! Dodam, że nie noszę rozmiaru M, ani też S, XS tym bardziej 😉 Nie protestowałam więc gdy małżonek zapragnął wypić w gościach piwko, bo zapewniało mi to powrót za kółkiem w komfortowej „pierwszej klasie” 😛 Problemem było również to, że gdy braliśmy wózek nie mogliśmy wziąć na wycieczkę psa, więc wiele czynników motywowało nas do zmiany auta. I dziś, gdy Remigiusz skończył rok i 3 miesiące udało nam się to marzenie spełnić. Mamy 7-osobowe autko, w którym spokojnie mieści się rodzina 2+5, ale nie rozpędzajmy się! Często jeżdżą z nami Dziadkowie 😉

Chcieliśmy również pozbyć się problemu fotelików i ich wiecznego przekładania. To mąż zawozi starszaki codziennie do przedszkola, ale zdarza się, że ja muszę ich odebrać, albo w ciągu dnia jadę do miasta z Remkiem i wtedy telefon: „zostawiłeś mi fotelik?” i klops! Sami wiecie, że dobre foteliki potrafią kosztować kilka dobrych stów, więc postawiliśmy na najprostsze i genialne rozwiązanie – kupiliśmy jeden fotelik dla całej trójki, a tak naprawdę to dwa, ale na upartego wystarczyłby jeden. Dlaczego? Bo fotelik Maxi-cosi Titan Pro to fotelik multigrupowy.

Co to znaczy? Mamy dzieci w wieku rok, 3 i 6 lat, a ten wielowiekowy fotelik jest odpowiedni dla starszych niemowląt, maluchów i starszaków (obejmuje grupy 1, 2 i 3). Dziecko zapina się na początku 5-punktowym pasem bezpieczeństwa dla starszych niemowląt i młodszych dzieci (grupa 1), a kiedy dziecko dorośnie do grupy 2/3, przypniesz je 3-punktowym pasem bezpieczeństwa samochodu. Titan Pro jest odpowiedni dla dzieci o wadze od 9 do 36kg.. Dzięki temu każde z naszych dzieci może być w nim przewożone 🙂 To naprawdę ułatwia sprawę.

Nie wiem jak dla Was, ale we mnie marka Maxi-cosi wzbudza zaufanie. Pierwszym fotelikiem, który zakupiliśmy dla Olka był Pebble. Był wygodny, bezpieczny i przy tym bardzo ładny wizualnie. Właśnie dlatego bez problemu zaufaliśmy Maxi-cos ponownie. Fotelik Titan Pro to pierwszy w historii multigrupowy fotelik tej marki. Poznajcie kilka faktów na jego temat!

1. Titan Pro posiada 2 sposoby montażu w samochodzie. Dla dzieci do 18kg jest on zapinany systemem isofix z zastosowaniem pasa Top Tether. W tej grupie wagowej dziecko jest zapięte w 5-punktowe szelki fotelika. Dzieci powyżej 15kg zapinamy bezpośrednio pasem samochodowym, a sam fotelik dodatkowo możemy zamocować na isofix i Top Tether, ale nie jest to konieczne.

 

2. Fotelik posiada specjalną wkładkę dla niemowląt, która lepiej stabilizuje ich małe ciałka 🙂

 

3. W Titan Pro zagłówek jest elementem regulowanym w technologii GrowSafe – jego podniesienie powoduje również zmianę wysokości wewnętrznych pasów. Fotelik posiada innowacyjne rozwiązanie utrzymujące szelki w pozycji otwartej, dzięki czemu wkładanie i wyciąganie dziecka z fotela nie będzie aż tak problematyczne. Siedzisko fotela posiada również funkcję odchylenia do pozycji spoczynkowej.

 

4. Nowością w Maxi-Cosi Titan Pro jest wyposażony w innowacyjny system poprawiający ochronę przed kolizją boczną – system G Cell. Boczne osłony fotelika zostały wykonane z wysoce energochłonnych materiałów, które w swojej budowie przypominają plastry miodu.

 

5. Dodatkowym elementem, który ma wpływ na wzrost bezpieczeństwa dziecka podczas zderzenia bocznego jest zastosowanie technologii Air Protect. To specjalnie napompowane poduszeczki powietrza, które znajdują się od wewnętrznej strony zagłówka fotela. Podobnie jak wyżej wspomniany system G Cell – Air Protect ma za zadanie rozproszenie energii podczas kolizji bocznej.

6. Możliwość łatwego zdjęcia tapicerki pomoże utrzymać fotelik w czystości.

7. 3 miesiące od zakupu można zarejestrować fotelik na stronie producenta dzięki czemu otrzymasz dożywotnią gwarancję!

8. Fotelik powypadkowy Max-cosi wymieni za zupełnie nowy <3

9. Na koniec kwestie wizualne, czyli Olek i jego: „Mama! Podoba mi się!” 😀 Fotelik jest wykonany z wysokiej jakości oddychającej tkaniny bambusowej i wizualnie jest bardzo! ładny i „konkretny” + posiada uchwyt na kubek.

 

10. Fotelik spełnia normy UE i posiada odpowiednie certyfikaty, dzięki którym został dopuszczony do sprzedaży. Przeszedł rygorystyczne testy zderzeniowe przeprowadzane w centrum zderzeniowym Maxi-cosi. Jeśli chodzi o testy ADAC fotele Titan i Titan Pro debiutując w połowie roku 2018 nie miały szans na załapanie się na wiosenną rundę testów, której wyniki poznaliśmy w maju. Najbliższa okazja do przetestowania tych foteli przypada na październik 2018, kiedy publikowane są testy jesiennej rundy ADAC. Nie wiadomo czy Titan Pro weźmie udział we wspomnianych testach, ponieważ nie jest to zależne od producenta, ale od instytutów, ale jeśli tak się stanie Max-cosi jest spokojne o ich wynik 🙂

Parametry techniczne:

  • Wymiary (W x Gł x Sz): 64 cm x 56 cm x 48 cm
  • Zakres regulacji wysokości zagłówka: 37 cm
  • Ciężar: 12,4 kg
  • Od 9 miesięcy do ok. 12 lat
  • Od 9 do 36 kg

Reasumując fotelik Titan Pro to bezpieczne i wygodne rozwiązanie, gdy: poszukujesz bezpiecznego fotelika, które będzie rosło razem z dzieckiem lub tak jak my- posiadasz dużo dzieci o zróżnicowanym wieku, wadze i wzroście 😀 Polecamy i nie rozstajemy się do 12 r.ż. pierdzioszków 🙂

 

Może też Ci się spodoba?

12 komentarzy

  1. Mam pytanie. Skąd informacja, że fotelik powypadkowy zostanie wymieniony na zupełnie nowy? Czytając warunki dożywotniej gwarancji na stronie producenta znalazłam coś zupełnie innego: „Nasza Dożywotnia Gwarancja nie obejmuje szkód wywołanych standardowym zużyciem, wypadkami (…)”. Będę wdzięczna za informację.

  2. Witam. Systematycznie zaglądam na Pani stronę i jestem pod wrażeniem Waszej rodziny. Interesuje mnie auto, któryśmy wraz jeździcie. Mam dwóch synów i córkę i tez szukamy czegoś większego. Mogłaby Pani zdradzić markę? Pozdrawiam Marlena

    1. Dziekujemy za miłe słowa 🙂 Jeździmy fordem s-max (opcja 7 osobowa:)) ale osobiście uważam, że godny uwagi jest również Touran

  3. Nie powiem, nie powiem, konkretnie wygląda ten fotelik 🙂 Zastanowimy się nad jego kupnem jako nasz drugi fotelik, bo wygląda na to, że pomieści naszego Glizdonka ? Poza tym ładna ta tapicerka ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.