Cały jeden rok.

Z porodem wcześniaka związanych jest wiele teorii i mogę powiedzieć – wyroków. Gdy jeszcze byliśmy w szpital usłyszałam od rehabilitantki, że przed nami sporo pracy i że zawsze muszę pamiętać by od wieku Olka odejmować 7 tygodni i wtedy oceniać jego umiejętności. Że może się wolniej rozwijać, później siadać, chodzić, mówić. Prawdopodobnie też będzie miał problemy z układem nerwowym. Co ja dziś na to? HA HA HA.

Olo bardzo szybko stawał na nóżki, siadał w książkowym wieku, raczkował gdy skończył 9 miesięcy i zaczął chodzić 2 tygodnie przed ukończeniem roczku. Fakt, długo nie mówił konkretów, tylko takie “uuuuu” “łaaaaa” i zdarzyło się “a gu!”, ale gdy się rozgadał to jego piosenkom nie było końca. Na dzień dzisiejszy jest “baba”, “mama”, “tata”, “dziadzia” a nawet “ciocia”. Na przełomie 4 i 5 miesiąca przytył 2 kilogramy! Wzrostem przegonił niejedno starsze terminowe dziecko, więc wszelkim teoriom nt wcześniaków mówię NIE :-) Generalnie jestem przeciwna takiemu porównywaniu umiejętności dzieci z tabelką, bo każde dziecko ma swój czas i swoje tempo, ale “nastraszona” przez położne i inne “mądre głowy” śledziłam wszystkie tabelki na dzieciowych portalach.

Nauka Olka sprawia mi olbrzymią radość, bo efekty są słodkie i zabawne. Był etap kiedy pokazywał jaki duży rośnie, ale już mu się zapomniało ;) Teraz robi “myju myju” masując się po brzuszku i paluszkami pokazuje jak “Sroczka kaszkę ważyła” – najzabawniejsze jest “Frrrrrr, odleciała….” – macha łapkami jak wróbelek. Zawsze obserwuję go gdy poznaje świat, przygląda się  dzieciom, samochodom, małym kamyczkom na chodniku. Słodkie.

Jestem bardzo dumna ze swojego dziecka, z jego dokonań, osiągnięć. Byłam dumna, gdy przewracał się na brzuszek, teraz jestem gdy pytam gdzie mama ma nosek, a on wbija mi paluszek w czubek nosa :-)  Tylko patrzeć aż oświadczy, że dostał się na wydział prawa. Hahahaha, żarcik taki ;-)

Niesamowite jest macierzyństwo, niesamowite uczucia, emocje. Zawsze kochałam dzieci, widziałam w każdym coś wyjątkowego, ale posiadanie własnego maleństwa przeszło moje oczekiwania. No to się troszkę pochwaliłam:-)

12 zdjęć, 12 miesięcy :-)

ziewaczek mata1 na-przewijaku czyscioszek3 43 flipsiak w-szpitalu chujka8 oloooo olus-10-miesiecy buziak dzien-dobry

Może też Ci się spodoba?

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.