Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dentysta dziecięcy – kiedy należy wybrać się na pierwszą wizytę?

Dentysta dziecięcy jest zawodem szczególnie wymagającym, bowiem osoba na tym stanowisku cechować się powinna nie tylko kompetencją, ale również cierpliwością oraz dobrym podejściem do dziecka. Wiele dorosłych osób do tej pory przeżywa traumę związaną z wizytami w gabinecie dentystycznym w wieku dziecięcym. Jak sprawić, aby dziecko nie bało się stomatologa?

Mały pacjent w gabinecie dentystycznym

Pierwszym krokiem, jaki wykonać powinien rodzic małego pacjenta, jest znalezienie odpowiedniego stomatologa. Niestety nie każdy specjalista posiada wymagane cechy, które determinują jego podejście do pacjenta. Dentysta dziecięcy Kraków musi być przede wszystkim cierpliwy. Zazwyczaj mali pacjenci są początkowo bardzo nieufni – nic dziwnego, pierwszy raz pojawiają się w miejscu zupełnie im nieznanym. Specjaliści zalecają, aby wizyty kontrolne odbywać z dzieckiem jak najczęściej, nawet jeżeli w obrębie uzębienia nie pojawiają się niepokojące zmiany. Duża częstotliwość oraz brak większej ingerencji stomatologa w uzębienie dziecka sprawi, iż nie będzie ono kojarzyć gabinetu dentystycznego z czymś nieprzyjemnym bądź bólem.

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie – kiedy najlepiej udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę do dentysty? Warto jest umówić się na konsultację wówczas, gdy w jamie ustnej dziecka zaczną pojawiać się pierwsze zęby. Zazwyczaj dzieje się to w okolicy szóstego miesiąca życia dziecka. Pełne uzębienie – 20 zębów, zwanych potocznie „mleczakami” – pojawia się natomiast w wieku około trzech lat. Jeżeli więc wcześniej nie umówiliśmy dziecka na wizytę, moment ten jest ostatnim dzwonkiem.

Szczotkowanie zębów – wskazówki dla młodszych pacjentów

Dentysta Kraków na pierwszej wizycie pokaże małemu pacjentowi, jak dokładnie powinno wyglądać szczotkowanie zębów. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie szczoteczki do wieku dziecka. Jej uchwyt powinien być mocny, jednak dziecko nie może męczyć się podczas trzymania szczoteczki. Włosie musi być natomiast delikatne, tak aby nie niszczyło szkliwa wrażliwych zębów. Szczotkowanie odbywać powinno się przynajmniej dwa razy dziennie – rano oraz wieczorem. Dodatkowo warto jest używać specjalistycznych nici dentystycznych, bowiem przestrzenie międzyzębowe bywają bardzo często niedostępne dla szczoteczki.

Protetyka Kraków zajmuje się natomiast wykonywaniem protez ruchomych bądź stałych. Jest to usługa skierowana do osób, które posiadają ubytki w uzębieniu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]