Jeśli jesteś po operacji wysiłkowego nietrzymaniu moczu, lub po założeniu siatki a może po porodzie chcesz upewnić się, że wszystko jest porządku, fizjoterapeuta uroginekologiczny jest tym, czego potrzebujesz. Dzięki profesjonalnemu wsparciu fizjoterapeuty szybko wrócisz do formy po operacji uroginekologicznej lub po ciąży i porodzie.
Czym zajmuje się fizjoterapeuta uroginekologiczny?
Zastanawiasz się, w jaki sposób może Ci pomóc fizjoterapeuta uroginekologiczny, najpierw warto zastanowić się, czym tak naprawdę się zajmuję. Głównym obszarem zainteresowania fizjoterapii uroginekologicznej są kobietą, choć wbrew obiegowej opinii coraz częściej również Panowie korzystają z pomocy i zgłaszają się na terapię.
Wśród problemów, z jakimi zgłaszają się pacjentki dominują zaburzenia funkcjonowania obszaru lędźwiowo-krzyżowo-miednicznego. Należy tu wymienić zaburzenia statyki narządu rodnego, wypadanie narządu rodnego, wysiłkowe nietrzymanie, nietrzymanie moczu. Wśród mężczyzn największa grupę pacjentów stanowią Panowie po prostatektomii, czyli usunięciu części lub całości gruczołu prostaty w wyniku zazwyczaj łagodnego procesu nowotworowego.
Jak wygląda wizyta fizjoterapeuty uroginekologicznego?
Sama wizyta w zasadzie nie odbiega znacząco od wizyty innego fizjoterapeuty pod katem stałych elementów takiej konsultacji. Wszystko zaczyna się od szczegółowego wywiadu, który umożliwia naprowadzenie fizjoterapeuty uroginekologicznego na właściwe tory w kolejnym etapie, czyli badaniu pacjenta.
W wywiadzie istotna jest często kolejność czasowa i okoliczności prowokujące wystąpienie dolegliwości, z jakimi zgłasza się pacjent. Dlatego przed wizytą warto przemyśleć i uporządkować sobie w myślach lub nawet spisać na kartce swoja historię. Równie istotne są codzienne nawyki oraz wykonywana praca, które często rzutują na stan funkcjonalny pacjenta.
Kolejny etap to szczegółowe badanie nie tylko nacelowane na ocenę mięśni dna miednicy i samego kompleksu krzyżowo- miednicznego, ale postawy całego ciała, oceny wydolności mięśni posturalnych oraz wynikających z wywiadu urazów i zaburzeń ortopedycznych i neurologicznych.
Trzecim etapem jest oczywiście wstępna robocza diagnoza i rozpoczęcie na tej podstawie skutecznej terapii z pacjentem. Wśród najczęściej wykorzystywanych technik należy uznać metody manualne, trening mięśni dna miednicy, elektrostymulacja z biofeedbeckiem i wiele innych.
Korzyści rehabilitacji domowej w Warszawie?
Warto zaznaczyć, że usługi mobilne w medycynie w czasach pandemii cieszą się ogromną popularnością ze względu na poczucie bezpieczeństwa, ograniczony kontakt z osobami trzecimi, oraz utrudniony dostęp do usług stacjonarnych z powodu limitów i ograniczeń.
Usługa fizjoterapeuty z dojazdem do domu to również wygoda, komfort, oszczędność czasu i usługa na najwyższym poziomie w Twoim domu. Dlatego jeżeli interesuje Cię rehabilitacja domowa na terenie stolicy i okolic, skorzystaj z oferty: Aktywnaklinika.pl – rehabilitacja domowa. Podczas wizyt domowych możliwe jest przeprowadzenie skutecznej terapii oraz niezbędnych ćwiczeń. Wszystko, aby przywrócić pacjentowi sprawność i przynieść ulgę w dolegliwościach bólowych.