Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Leczenie ginekomastii – co musisz wiedzieć

Ginekomastia to problem dotykający mężczyzn, który potrafi stać się ogromnym kompleksem. Jego przyczyny są różne, jednak efekt zawsze ten sam – powiększone okolice piersi, przez co klatka piersiowa zaczyna przypominać tę kobiecą. Na szczęście obecnie dość łatwo dostępne jest skuteczne leczenie ginekomastii.

O poradę w ich sprawie poprosiliśmy ekspertów kliniki Bieńkowscy Clinic z Bydgoszczy.

Co to jest ginekomastia?

Ginekomastia to po prostu przerost gruczołu piersiowego, a więc nadmiar tkanki w obrębie zarówno piersi, jak i brodawek sutkowych. Tym terminem zwykło się nazywać cały problem kosmetyczny u mężczyzn, w rzeczywistości jednak możemy tu mieć do czynienia z jednym z dwóch przypadków:

  • ginekomastii właściwej – gdy rozrostowi rzeczywiście ulegają gruczoły piersiowe;
  • ginekomastii pozornej – nazywanej też lipomastią, polega na nadmiernym nagromadzeniu się tkanki tłuszczowej w obrębie piersi.

W objawy ginekomastii w obu przypadkach są takie same, w pierwszym jest ona stanem chorobowym, natomiast w drugim może wynikać po prostu z nadmiernej masy ciała lub tendencji do gromadzenia się masy tłuszczowej akurat w tej partii ciała. Podobny problem można zauważyć u mężczyzn i chłopców w różnym wieku, czasem nawet u niemowląt. Zmiany najczęściej są obustronne. Niekiedy może im towarzyszyć dyskomfort, rzadko jednak są one szczególnie bolesne.

Przyczyny ginekomastii

Aby odnaleźć odpowiedni sposób leczenia ginekomastii, najpierw warto poznać jej przyczyny. Zależnie od typu, mogą to być:

  • problemy i zmiany hormonalne (mogą być to zmiany stałe lub przejściowe, na przykład w okresie dojrzewania);
  • niektóre leki;
  • schorzenia wątroby;
  • spożywanie produktów o działaniu estrogennym.

Oczywiście, powyższe przyczyny dotyczą głównie ginekomastii prawdziwej. W przypadku lipomastii przyczyną najczęściej jest nadwaga czy otyłość. Około 30% przypadków to natomiast ginekomastia idiopatyczna, czyli powstała bez wyraźnej przyczyny – tłumaczą eksperci kliniki Bieńkowscy Clinic. Należy przy tym pamiętać, że pod pozorem tego zaburzenia może ukrywać się coś znacznie groźniejszego, na przykład rak sutka. Dlatego po zauważeniu podobnych zmian zawsze należy poradzić się lekarza.

Leczenie ginekomastii

Jeśli ginekomastia nie jest wywołana poważną chorobą, nie trzeba jej leczyć. Jeśli jednak prowadzi ona do odczuwania przez pacjenta dyskomfortu, w tym również fizycznego, warto wykonać dodatkowe badania i usunąć jej przyczynę, a następnie usunąć objawy z pomocą medycyny estetycznej.

Do sprawdzonych zabiegów na ginekomastię z pewnością należeć będzie liposukcja. To najszybszy i najskuteczniejszy sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jednocześnie zmniejszeniu okolicy piersi. Eksperci kliniki Bieńkowscy Clinic szczególnie polecają zabiegi infradźwiękowe. Liposukcja NIL, za sprawą pneumatycznej głowicy, zapewnia wyjątkowo szybkie, a jednocześnie bezpieczne odessanie tłuszczu. Znacznie zmniejsza też ryzyko obrzęku w porównaniu z pozostałymi zabiegami leczenia ginekomastii tego typu. Pacjenci nie doświadczają też krwiaków czy siniaków, a przy tym szybko mogą wrócić do swoich codziennych spraw. Niezwykłą sprawność i delikatność zabiegu zapewnia wyjątkowa głowica LIPOMATIC, która wykonuje tzw. ruch nutacyjny, nazywany też niekiedy ruchem 3D. Za jego sprawą nie tylko szybko i delikatnie rozbija, po czym odsysa tkankę tłuszczową, lecz także rozprowadza środek znieczulający.

Czasem, szczególnie w przypadku leczenia ginekomastii prawdziwej, problemem nie jest już nadmiar tkanki podskórnej, lecz samej skóry, która nie zawsze zdąży odpowiednio szybko się obkurczyć. W takiej sytuacji zaleca się zabiegi poprawiające jej jędrność. Mogą to być na przykład procedury z zastosowaniem ultradźwięków czy radiofrekwencji, całkowicie bezinwazyjne, bez naruszania ciągłości tkanki. Większość z nich przebiega podobnie – specjalista przesuwa specjalną głowicę w miejscu zabiegowym, by podgrzać z jej pomocą tkanki. Skraca to włókna kolagenowe oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowych białek, dlatego skóra staje się znacznie jędrniejsza. Nie zawsze będą one jednak wystarczające. W kwestii wyboru zabiegu leczenia ginekomastii najlepiej zaufać lekarzowi.

Opisany problem spędza Ci sen z oczu? Na szczęście możesz łatwo się go pozbyć. Umów się na konsultację ze specjalistą i spełnij swoje marzenia o atrakcyjnym wyglądzie!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]