Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Po nitce do pięknego wyglądu – jak działa lifting nićmi?

Chcesz odzyskać młody wygląd, ale obawiasz się inwazyjnych zabiegów plastycznych? Wypróbuj lifting nićmi, który w mało inwazyjny sposób pozwala na podniesienie tkanek miękkich poprzez wprowadzenie pod skórę specjalnych, rozpuszczalnych włókien. Dowiedz się więcej na temat tego rewelacyjnego zabiegu.

Co to jest lifting nićmi?

Lifting nićmi to małoinwazyjny, odmładzający zabieg medycyny estetycznej, podczas którego wykorzystywane są nici liftingujące. Wykonane są one ze specjalnych, rozpuszczalnych materiałów, stosowanych również w tradycyjnej chirurgii podczas precyzyjnych operacji. Ważną cechą nici liftingujących jest to, że po pewnym czasie wchłaniane są przez organizm. Po kilku, kilkunastu miesiącach ulegają zupełnemu rozpuszczeniu. Dzięki pobudzeniu procesów naprawczych w skórze efekt takiego „liftingu bez skalpela” może utrzymywać się nawet przez dwa lata.

Wyróżnia się kilka rodzajów nici liftingujących w zależności od materiału, z którego zostały wykonane (kwas glikolowy, kwas mlekowy) oraz obecności czy braku haczyków bądź stożków. Najpopularniejsze z nich to nici Aptos oraz PDO. Z obu rodzajów nici liftingujących skorzystamy w warszawskiej Klinice Miracki. Nić liftingująca PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, bez wypustek. Z kolei nici Aptos posiadają liczne haczyki, które ułatwiają zakotwiczenie w tkance.

Jak działają nici liftingujące?

Zabiegi z użyciem nici liftingujących polegają na wprowadzeniu ich pod skórę w taki sposób, aby podniosły ją, niwelując jej opadanie wywołane wiekiem. Dodatkowo lifting nićmi pobudza tkankę do uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych, dzięki czemu szybko i na długo staje się ona młodsza.

Jak wygląda lifting nićmi na przykładzie nici PDO? Pół godziny przed zabiegiem podawane jest znieczulenie miejscowe, co wpływa na wysoki komfort zabiegu. Lekarz nakłada nić PDO na bardzo cienką igłę i wprowadza ją pod skórę pacjenta. Nić zostaje odpowiednio ułożona i pozostaje pod skórą, tworząc swego rodzaju „rusztowanie”, podtrzymujące tkanki.

Technika wprowadzania nici PDO wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, co daje efekt bezinwazyjnego liftingu. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne podobne do działania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni oraz wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny niż przy botoksie, ponieważ mięśnie mimiczne nie zostają unieruchomione, a jedynie wpływamy na ich osłabienie.

Zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, jest procedurą jednorazową. Po wprowadzeniu nici może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry, jednak ustępuje ono w ciągu dwóch dni. Okres rekonwalescencji jest więc krótki i mało kłopotliwy. Efekty zabiegu widoczne są niemal od razu, jednak rezultat właściwy (wynikający z tworzenia nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach.

Lifting twarzy nićmi – efekty

Lifting nićmi pobudza w tkankach produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Działanie nici liftingujących powoduje również syntezę naturalnego wypełniacza (kwasu hialuronowego). Dzięki temu skóra, w którą wprowadzimy nici, staje się bardziej elastyczna, jędrna i lepiej nawilżona. Dłuższa obecność rozpuszczalnych włókien pod skórą skutkuje powstaniem mikrozwłóknień, które po wchłonięciu nici nadal, w sposób naturalny, podtrzymują skórę.

Lifting nićmi najlepiej sprawdza się do podnoszenia brwi, policzków oraz skóry na czole, w okolicach żuchwy, szyi i dekoltu. Nici wykorzystuje się również do modelowania innych części ciała, np. okolic intymnych, brzucha czy biustu.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]