Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Posiadanie dziecka – czy to obowiązek każdej kobiety?

Nie można zaprzeczyć temu, że przez wiele lat faktycznie postrzegano macierzyństwo jako coś, do czego kobieta została wręcz stworzona. Nie brano nawet pod uwagę tego, że może ona mieć w tej kwestii odmienne zdanie. Jedynym usprawiedliwieniem było tak naprawdę posiadanie jakiegoś rodzaju problemów zdrowotnych – a i wtedy dana kobieta dalej była oceniana i krytykowana za to, że nie chce nawet spróbować zajść w ciążę i donosić potomstwa.

Chociaż czasy się zmieniły i kobiety często nie chcą już ani wychodzić za mąż, ani mieć dzieci – dalej na każdym kroku są przez to dyskryminowane i tłumaczy się im, jak ważny element życia właśnie im “umyka”. Nikt nie ma jednak prawa zmusić nas do zajścia w ciążę i warto wiedzieć, w jaki sposób możemy się przed tym uchronić, jeśli zdarzy nam się nieprzewidziana awaria prezerwatywy lub problemy z innego rodzaju antykoncepcją.

Czemu nie każda kobieta powinna mieć dzieci?

Jeśli w ciążę zachodzi kobieta, która nie ma instynktu macierzyńskiego i wie, że nie będzie chciała zajmować się dzieckiem – cierpią na tym tak naprawdę wszyscy. Dziecko nie otrzymuje miłości, na którą zasługuje – a kobieta nie widzi dla siebie dalszej przyszłości i może nawet zacząć przez to nienawidzić dziecko, które nie jest niczemu winne. Na pewno o wiele lepiej w takiej sytuacji zdecydować się na przyjęcie tabletki EllaOne – to antykoncepcja awaryjna, którą stosujemy do 5 dni po odbytym stosunku. Trzeba tutaj uzyskać receptę – ale to niewielkie poświęcenie dla kogoś, kto naprawdę nie chce mieć dziecka.

Nie ma nic złego w tym, że kobieta woli zająć się karierą lub oboje z partnerem po prostu wolą żyć w inny sposób – pracując, podróżując, ciesząc się sobą nawzajem. W obecnych czasach ludzie decydują się na tak różne modele życia i rodziny, że nic nie powinno już nas dziwić – musimy po prostu być tolerancyjni i żyć w taki sposób, jaki nam odpowiada i nikomu innemu nie szkodzi.

Wolny wybór

Ludzie nie powinni wypowiadać się na tak intymne i prywatne tematy jak macierzyństwo – to sprawa tylko i wyłącznie tej kobiety, której to dotyczy. Obecnie zbyt często czujemy, że mamy prawo mówić o wszystkim otwarcie – wyrażać swoje krzywdzące opinie, które tak naprawdę nie są nikomu potrzebne. Społeczeństwo powinno zaakceptować to, że nie wszyscy muszą się ze sobą zgadzać – ale wszyscy powinni wzajemnie się szanować. Wtedy każdy będzie mógł żyć w taki sposób, w jaki chce żyć – a nie tak, jak narzuca mu reszta świata.

Sprawdź https://receptomat.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]