Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Preparaty dla mam i kobiet w ciąży – 2 rodzaje produktów, o których trzeba wiedzieć

kobieta w ciąży

Ciąża to czas, w którym trzeba szczególnie o siebie dbać. Organizm kobiety ciężarnej, jak i matki karmiącej, musi dostawać wszystkie niezbędne składniki, ale nie zawsze jest możliwość, żeby dostarczyć ich odpowiednią ilość wraz z pożywieniem. Wtedy z pomocą przychodzą preparaty dla mam i kobiet w ciąży.

  1. Preparaty dla mam i kobiet w ciąży – na co warto zwrócić uwagę?

  2. Kosmetyki do pielęgnacji dla przyszłych mam

Ciąża i okres karmienia to szczególny czas dla kobiety. Musi ona pamiętać o prawidłowym odżywianiu, żeby dostarczyć składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka. Prawidłowe odżywianie nie zawsze wystarczy, dlatego często potrzebna jest suplementacja. Na co zwrócić uwagę?

Preparaty dla mam i kobiet w ciąży – na co warto zwrócić uwagę?

Jedną z podstawowych substancji, którą powinny suplementować kobiety w ciąży, a nawet te, które ciążę dopiero planują, jest kwas foliowy, czyli witamina z grupy witamin B. Jest on niezbędny do prawidłowego rozwoju płodu. Pomaga w prawidłowej syntezie aminokwasów i produkcji krwi, a także utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Przyczynia się też do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży.

Na rynku jest też dostępnych wiele suplementów dla przyszłych mam. Preparaty dla mam i kobiet w ciąży mogą mieć różny skład, ale zawierają składniki niezbędne w tym ważnym czasie. Bardzo istotne zarówno podczas ciąży, jak i w okresie karmienia, są kwasy DHA. Wpływają one między innymi na prawidłowe funkcjonowanie serca i mózgu. Również witamina D, która ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu jest bardzo ważna. Jej suplementacja jest często konieczna, szczególnie poza miesiącami letnimi. Jest to bowiem witamina, którą organizm pozyskuje przede wszystkim ze słońca. Preparaty dla mam i kobiet w ciąży znajdziesz w aptece internetowej https://www.nowafarmacja.pl/preparaty-dla-mam-i-kobiet-w-ciazy.

Zobacz także:  Jakie witaminy dla kobiet w ciąży są niezbędne?

Kosmetyki do pielęgnacji dla przyszłych mam

Rozciągająca się podczas ciąży skóra może mieć tendencję do rozstępów. W tym celu już od pierwszych miesięcy ciąży warto stosować kosmetyki, które uelastycznią skórę i pozwalają ograniczyć pojawienie się rozstępów. Do wyboru mamy kremy i oliwki, dlatego każda kobieta w ciąży może wybrać kosmetyk, które najlepiej będzie jej odpowiadał składem i konsystencją. Kobiety, które zmagają się z uczuciem ciężkich nóg, powinny zwrócić uwagę na lekkie żele, które przyniosą ulgę w tej sytuacji. W czasie ciąży skóra może być szczególnie wrażliwa na działanie niektórych składników, dlatego wybieranie kosmetyków dedykowanych specjalnie dla kobiet w ciąży jest dobrym pomysłem, bo pomaga uniknąć niepożądanych reakcji ze strony skóry.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]