Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Rozwiązywanie spraw rozwodowych a uzyskanie wsparcia po ich zakończeniu

Rozwód to nie jest jedno spotkanie a cały cykl rozmów z prawnikiem, a później sędzią. Decydując się na taki krok w swoim życiu trzeba sobie uświadomić jak wiele zawirowań czeka przed nami. I choć w momencie, gdy sąd orzeknie zakończenie pożycia małżeńskiego, to tak naprawdę dopiero zaczyna się rozgrywać walka o swoje. Wybierając osobę, która będzie naszym drogowskazem trzeba upewnić się, który z adwokatów będzie dla Nas najskuteczniejszy.

Sprzyjającym rozwiązaniem może być wyszukiwanie frazy sprawy rozwodowe adwokat Warszawa.

Sprawy rozwodowe – jak sobie z nimi poradzić?

Zakończenie małżeństwa lub związku partnerskiego może być bardzo stresujące. Zazwyczaj wiąże się to z czynnikami emocjonalnymi, które mierzą się ze sprawami praktycznymi, którymi mimo wszystko trzeba się zająć. Wymienić tutaj można chociażby podział dotychczasowych wzajemnych finansów, majątku czy interesów biznesowych. Co więcej, w grę mogą wchodzić dzieci, a ich dobro jest oczywiście najważniejsze.

Bez względu na to, jak kończy się związek, jest wiele decyzji do podjęcia – wszystko w czasie, gdy prawdopodobnie jesteś na to najmniej przygotowany emocjonalnie. Dlatego zasięgnięcie porady na wczesnym etapie procesu, u wyspecjalizowanych prawników zajmujących się rozwodami, może być kluczem do postawienia się w najlepszej sytuacji.

Jak powinny toczyć się sprawy rozwodowe według warszawskiego adwokata?

Niezależnie od tego jak zakończy się sprawa rozwodowa, zawsze po jej ustaniu można zasięgnąć fachowej porady czy pomocy specjalisty. Choć raczkująca jeszcze, ale stawiająca kroki coraz odważniej, pojawia się na gruncie polskim, mediacja.

Mediator jest osobą, która bez znamion jakiejkolwiek przemocy pomaga stronom w rozwiązaniu konfliktu. Dążyć będzie do osiągnięcia porozumienia, przy czym zachowa zasady takie jak: bezstronność, neutralność oraz poufność. Rolą mediatora jest prowadzenie rozmów we wszelkich formach konfliktów od cywilnych, rówieśniczych, rodzinnych, społecznych, przez gospodarcze, polityczne po karne, międzygrupowe i międzynarodowe.

Istotą mediacji jest możliwość łagodnej i bezkonfliktowej wymiany informacji, opinii, komunikatów przez strony konfliktu. Mediator ma za zadanie zapewnić stronom bezpieczny azyl i zrozumienie skupiając się na merytorycznym rozwiązaniu sporu. Powinien potrafić również kierować emocjami nagromadzonymi podczas spotkań tak aby były one rozładowywane poprzez swobodną wypowiedz ukierunkowaną na wyjaśnienie swojego zdania.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]