Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Zabieg presoterapii czyli masaż pneumatyczny – zabieg na wiele schorzeń

presoterapia urządzenia

Presoterapia, co to? Presoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycznych. Ma zbawienny wpływ na organizm, wysoki poziom bezpieczeństwa i szerokie spektrum zastosowania.

Czym jest zabieg presoterapii w medycynie?

Nie ma  ograniczeń wiekowych przy stosowaniu limfodrenażu.  Presoterapia może być stosowana w obszarze twarzy i na całym ciele. Masaż ten jest jednak najczęściej stosowany w obrębie kończyn górnych i dolnych. Zabieg presoterapii wykorzystuje do masażu ciała sprężone powietrze.

Główne funkcje zabiegu:

  • oczyszczanie tkanek z toksyn
  • poprawa stanu skóry
  • polepszenie krążenia krwi
  • dotlenienie organizmu
  • usuwanie nadmiaru wody z organizmu
  • redukcja tkanki tłuszczowej

Zabieg presoterapii – inne nazwy

  • drenaż limfatyczny
  • masaż ciśnieniowy
  • masaż pneumatyczny
  • masaż sprężonym powietrzem

Na czym polega presoterapia czyli jak przebiega zabieg masażu ciśnieniowego?

Presoterapia urządzenie masujące (kombinezon) składa się ze specjalnych komór. Komory wypełniają się sprężonym powietrzem i naprzemiennie lub w płynny sposób masują ciało. Na zmianę uciskają i zmniejszają ucisk.

Ruch jest mocny i spokojny. W ten sposób limfa jest „przepychana” i usprawniane jest krążenie obwodowe. Masowanie ciała sprężonym powietrzem jest bardzo korzystne dla układu krwionośnego, limfatycznego i właściwego metabolizmu. Co więcej – to relaksujący i bezbolesny zabieg. Do tego w pełni bezpieczny.

Warto jednak pamiętać, że istnieją przeciwskazania do presoterapii. Najważniejsze z nich to: ciąża, egzemy, zakrzepica, choroba nowotworowa czy padaczka. Warto wiedzieć, że kobiety w czasie miesiączki również powinny unikać masażu ciśnieniowego.

presoterapia

Wskazania do masażu pneumatycznego

  • Drenaż limfatyczny jest odpowiedzią na wiele dokuczliwych problemów skórnych i może być stosowany do leczenia cellulitu. Pomoże też wygrać z nadmiernym owłosieniem. Masaż pneumatyczny daje również dobre efekty przy zwalczaniu trądziku. Zabieg sprawdza się też przy zmęczonej, szarej cerze.
  • Zabieg presoterapii pomaga zwalczyć nadwagę. Reguluje metabolizm.
  • Masaż ciśnieniowy niweluje obrzęki oraz zespół ciężkich nóg.
  • Zabieg zalecany jest przez lekarza po usunięciu węzłów chłonnych

Efekty drenażu limfatycznego ciała

Presoterapia, efekty? Korzyści w obrębie twarzy to odżywiona cera, zdrowy koloryt, dobre ukrwienie. Presoterapia powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i limfatycznych. Dzięki temu pobudzony jest przepływ krwi i skóra staje się dobrze odżywiona, dotleniona i ma ładny koloryt.  Dzięki lepszemu przepływowi limfy można pozbyć się worków pod oczami i spłycić zmarszczki. 

Masaż pneumatyczny pomaga także pozbyć się zalegających produktów przemiany materii. Sprawnie usuwa pozostałości po przebytych zabiegach odchudzających. Szybki przepływ krwi i chłonki bezpiecznie usuwa z organizmu toksyny i tłuszcze. Dzięki tak usprawnionemu metabolizmowi szybko można dokonać redukcji wagi.

Dzięki szybszemu krążeniu natlenionej krwi z tkanek organizmu odprowadzany jest nadmiar wody. Koniec z obrzękami nóg i poczuciem opuchnięcia całego ciała. Limfodrenaż pomaga pozbyć się cellulitu.

Olbrzymią korzyścią presoterapii jest również wzmocnienie układu odpornościowego. Zabiegi są również często wskazane w czasie rekonwalescencji po przebytych nowotworach albo chorobach zakaźnych o ciężkim przebiegu.

Jak często należy wykonywać presoterapię by efekty były trwałe?

To zależy. Jeżeli sytuacja pacjenta tego wymaga to drenaż limfatyczny może być wykonywany nawet co dzień. Standardowo, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów 2-3 razy w tygodniu. Rekomendowana przez masażystów i kosmetologów ilość zabiegów w serii to 20 – 30. Pacjenci odczuwają zazwyczaj odczuwalną różnicę po trzecim zabiegu.

O ilości czy częstotliwości zabiegów medycznych powinien ostatecznie zdecydować fizjoterapeuta. Trzeba pamiętać, że dobre efekty przyniesie jedynie zabieg wykonany przez wykwalifikowaną osobę. Gdy chodzi o zdrowie należy z uwagą wybrać odpowiedniego masażystę.

Presoterapia jest zabiegiem, który wymaga profesjonalnego sprzętu. Warto zapytać w gabinecie z jakiego sprzętu korzysta fizjoterapeuta czy kosmetolog. Pacjenta zainteresuje z pewnością jakiej marki jest sprzęt, czy ma niezbędne certyfikaty? Czy do zabiegu będzie użyty profesjonalny kombinezon/mankiety? Czy presoterapia będzie przeprowadzona sprawnie, bo urządzenie ma odpowiednie programy, dopasowane do schorzenia? Trzeba otwarcie zadawać pytania. W końcu chodzi o poprawę zdrowia.

Podsumowując, presoterapia to rodzaj terapii o bardzo szerokim spektrum zastosowania. Daje świetne efekty i jest bezpieczna. Aby efekty były trwałe, presoterapię należy wykonywać regularnie.

Źródło: medikapoland.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]