11 listopada 2021

6 rzeczy, które warto wiedzieć o ponycycle

Obiła Ci się o uszy nazwa ponycycle, jednak nie wiesz, co ona oznacza? To bardzo modna i innowacyjna zabawka dla dzieci, która od jakiegoś czasu jest niezwykle popularna. Czym się charakteryzuje? Do czego służy? Czytaj dalej, a podpowiemy Ci 6 rzeczy, które powinieneś o niej wiedzieć!

1. Czym jest ponycycle?

Ponycycle to nic innego jak mechaniczny konik. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od kilku do około 11-12 lat. To innowacyjny produkty korzystający z tradycyjnych metod wykonywania zabawek mechanicznych. Nie potrzebuje żadnego zasilania bateriami, czy akumulatorami. Konik wprawiany jest w ruch wyłącznie za sprawą mięśni dziecka, które wznosi się i opada na jego grzbiecie.

2. Jak wygląda konik mechaniczny?

Estetyka ponycycle zachwyci nie tylko każde dziecko, ale także rodzica. Te zabawki, wykonane są z najwyższą dbałością o każdy detal. Konik mechaniczny jest bardzo dobrym odwzorowaniem prawdziwego zwierzątka. Ma miękkie i przyjemne w dotyku pluszowe futerko, a na swoim grzbiecie ma wygodne siodło dla młodego jeźdźca. Do tego pod jego kopytami znajdują się kółka, a niedaleko uszu umiejscowione są uchwyty, za pomocą których dziecko może skręcać. Warto wiedzieć, że konik nie jest wyposażony w hamulce, dlatego zaleca się jazdę po w miarę prostym terenie.

3. Jak dobrać dobry model ponycycle?

Chcesz kupić konika mechanicznego dla swojego dziecka? Po pierwsze weź pod uwagę wzrost i wagę Twojego brzdąca. Taka zabawka dostępna jest w czterech rozmiarach — S, M, L i XL. Każdy model ma inną wysokość lub udźwig. Zdecyduj się na taki, który będzie idealny dla Twojego malucha, a zapewnisz mu komfortową i przyjemną zabawę takim sprzętem.

4. Gdzie można na nim jeździć?

Zastanawiasz się nad tym, gdzie można używać konika mechanicznego? To zabawka, która świetnie sprawdzi się nie tylko w domu, ale także na codziennych spacerach! Bardzo dobrze się ją prowadzi po asfalcie, czy betonie. Nie pozwól jednak wjeżdżać dziecku na piasek lub żwir, bo nie jest do tego przystosowana. Obawiasz się, że bawiąc się konikiem na parkiecie, zostaną na nim zarysowania lub brud? Spokojnie, zamontowane kółka są z bezbarwnej gumy, która nie pozostawi na nich śladu.

5. Jakie są korzyści z jazdy na ponycycle?

Jazda na koniku mechanicznym jest świetnym sposobem na zachęcenie dziecka do codziennej aktywności fizycznej. To szczególnie dobre rozwiązanie dla maluchów, które niechętnie dają się odciągnąć od telewizora, czy telefonu, a także dla tych ze zdiagnozowanymi wadami postawy. Jeżdżąc na ponycycle dziecko zarówno ćwiczy swoje mięśnie, jak i rozwija umiejętność utrzymywania równowagi oraz koordynację ruchów. Jest to również wspaniała opcja dla rodziców, którzy chcą, aby ich pociecha w przyszłości uczyła się jazdy konnej. Dzięki konikowi mechanicznemu brzdąc nauczy się prawidłowej postawy jeździeckiej oraz odpowiedniego rytmu jazdy. Rozbudź wyobraźnię najmłodszych oferując im tam wspaniałe zabawki!

6. Gdzie można kupić solidne modele?

Ponycycle to niemały wydatek, dlatego warto zdecydować się na zakupy w sprawdzonym miejscu. Wysokiej jakości zabawki tego typu produkowane przez solidne europejskie marki znajdziesz w ofercie sklepu Remaju. Zaopatrzysz się tam w produkty posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Dzięki temu, że do wytworzenia koników wykorzystano najlepsze materiały, masz pewność, że posłużą Twojemu dziecku długie lata!

Ponycycle to niebanalna zabawka, którą Twoje dziecko pokocha. Nie tylko rozbudzi jego wyobraźnię, ale także zachęci malca do większej aktywności fizycznej. W asortymencie sklepu Remaju znajdziesz koniki o różnej maści. Wybierz tego, który wpadnie w oko Twojemu brzdącowi!

Materiał reklamowy, przygotowany przez partnera serwisu

Powiązane treści