5 stycznia 2023

Bezpieczna kołyska dla dziecka. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kołysanie to ruch, który maluszek zna niemalże od pierwszych dni życia płodowego, dlatego właśnie delikatne bujanie daje nowo narodzonym dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Niestety nieustanne noszenie malucha na rękach może być bardzo męczące, dlatego warto rozważyć lepsze rozwiązania w postaci stosownego łóżeczka. Kołyska dla dziecka to wyposażenie, które polecają wszyscy rodzice niemowlaków, więc sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Idealna kołyska dziecięca, czyli najważniejsze cechy bujanego łóżeczka

Dobra kołyska musi spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim zwróć uwagę na jej wykonanie. Najtrwalsze i najsolidniejsze będą modele z litego drewna. Poza tym pamiętaj, by sprawdzić głębokość kołyski. Zbyt płytko położony materacyk może doprowadzić do tragedii, szczególnie w przypadku maluchów, które zaczynają ćwiczyć obroty. Weź też pod uwagę, że większa i głębsza wersja posłuży Ci znacznie dłużej, a jeśli kołyska dodatkowo będzie miała blokadę, która w razie potrzeby uniemożliwi kołysanie, stanie się doskonałą alternatywą dla klasycznego łóżeczka. Dobrze w przypadku tego typu wyposażenia jest unikać modeli lakierowanych, chyba że producent zaznaczył, iż dana farba czy też inna powłoka jest nieszkodliwa dla niemowlaków.

Kołyska dla dziecka, czyli efektowny element wystroju, który da rodzicom wytchnienie

Kołyska dziecięca jest nie tylko praktyczna, ale także piękna. Takie bujane łóżeczko może być naprawdę wspaniałym elementem wystroju, który cudownie podkreśli atmosferę dziecięcego pokoju. Modele białe lub w kolorze drewna będą doskonałym dopełnieniem uroczej aranżacji. Ponadto kołyska jest wybawieniem dla zmęczonych rodziców. Co jednak zrobić, by maluch chciał w niej spać? Malutkie dzieci lubią czuć się otulone, dlatego warto skorzystać ze specjalnych, bezpiecznych dla niemowlaków otulaczy, które zakłada się na śpioszek bobasa. Tak otulonego malucha trzeba położyć na materacu kołyski i powoli bujać. Gdy dziecko zamknie oczka, można stopniowo spowalniać ruch łóżeczka, aż do całkowitego zatrzymania.

Kołyski dziecięce w ostatnich latach nieco straciły na popularności, a rodzice chętniej wybierali tzw. kosz Mojżesza. Niestety niewielki materacyk nie zapewniał maluchowi takiego komfortu, jak porządna kołyska dla dziecka, która może pełnić także funkcję łóżeczka w pierwszych tygodniach życia. Wybierając model tego wyposażenia na podstawie powyższych kryteriów, zapewnisz sobie oraz dziecku niesamowitą wygodę i spokojny sen, którego potrzebują niemowlaki, jak również rodzice.

Artykuł partnerski

Powiązane treści