19 lipca 2021

Bezpieczna skóra latem – 5 zasad bezpiecznego opalania

Wakacje w pełnym słońcu to zapowiedź wielu przyjemności, a przede wszystkim gwarancja pięknej opalenizny. Niestety wciąż większość z nas zapomina o odpowiedniej ochronie skóry podczas opalania. Jak sprawić, aby było ono bezpieczne i komfortowe, a urlop po kilku dniach nie zamienił się w beztroski pobyt obarczony poparzeniami? Oto 5 najważniejszych zasad, które pozwolą Ci zadbać o zdrowie skóry i organizmu, nie tracąc ładnej opalenizny.

Otulona słońcem skóra wygląda zdrowo, jędrnie i atrakcyjnie. Umiarkowane kąpiele słoneczne są korzystne również ze względu na nasz organizm i produkcję witaminy D3, której najlepszym źródłem jest właśnie słońce. Latem jednak częściej zdarzają się poparzenia słoneczne zarówno na plaży, jak i w górach z uwagi na brak dostatecznej ochrony. Warto zatem pamiętać o profilaktyce, aby szczególnie podczas słonecznego urlopu nie narażać się na nadmierne promieniowanie UV.

Zasady bezpiecznego opalania

1. Krem z filtrem

Aby bezpiecznie przetrwać lato, niezbędny jest krem z odpowiednim filtrem. Rynek kosmetyczny oferuje dziś wiele skutecznych produktów, których nowoczesne formuły pozwalają chronić skórę i zapobiegać objawom fotostarzenia związanym z degradacją kolagenu i elastyny. Aloe Soothing Sun Cream koreańskiej marki COSRX to idealny wybór na upalne dni. Ten lekki krem do opalania zapewni wysoki stopień ochrony przed promieniowaniem UV (SPF50+ PA+++), a jednocześnie będzie koić i głęboko nawilżać podrażnioną opalaniem skórę. Krem dostępny jest tu beautikon.com/collections/cosrx

2. Chroń znamiona

Wszystkie kosmetyki ochronne nanieś na skórę około pół godziny przed ekspozycją na słońce. Dotyczy to szczególnie znamion, na które warto nałożyć grubszą warstwę kremu, a niektóre czasem zakleić plastrem. Pamiętaj, aby po każdym urlopie skontrolować każdą zmianę u dermatologa dermatoskopem, szczególnie gdy pojawiają się nowe.

3. Unikaj przebarwień

Piegi wyglądają bardzo ładnie, ale przebarwienia po opalaniu już nie. Aby tego unikać, zwłaszcza w przypadku tendencji do występowania plam, pod krem z filtrem możesz stosować serum z witaminą C, które hamuje produkcję melaniny.

4. Nie rezygnuj z nakrycia głowy

Jedną z podstawowych zasad ochrony przed słońcem, poza kosmetykami z filtrem są okulary słoneczne i odpowiednie nakrycie głowy. Pamiętaj, że przy długiej ekspozycji na słońce jego brak może skutkować nawet udarem słonecznym. Dlatego głowę należy skutecznie chronić za pomocą kapelusza, chustki czy czapki z daszkiem.

5. Pij dużo wody!

Zdrowe opalanie to nie tylko troska o skórę, ale też cały organizm. W gorące dni organizm traci dużo wody, dlatego pamiętaj, aby regularnie pić i uzupełniać płyny. Poza wodą mogą to być odżywcze soki owocowo-warzywne. W ten sposób unikasz odwodnienia, które może skutkować migrenami i osłabia zdolność regeneracji skóry.

Treść sponsorowana.

Powiązane treści