17 października 2022

Bezpieczne zawieszki do smoczków dla dzieci

Zawieszki do smoczków są popularnym gadżetem, który spotkać można niemalże u każdego malucha.

Najczęściej zawieszki do smoczków mają formę ozdobnej tasiemki, łańcuszka, ale także silikonowych koralików. Zawieszki przypina się za pomocą pętelki lub obręczy do smoczka dziecka. Natomiast na drugim końcu umieszczony jest specjalny klips, umożliwiający przyczepienie zawieszki do ubranka dziecka. Jest to gadżet niezastąpiony w czasie spacerów, podróży lecz również codziennej zabawy. Wówczas smoczek może być narażony na upadki oraz zabrudzenia. Z kolei zawieszka umożliwia uniknięcie kontaktu smoczka z zanieczyszczonym podłożem. Dlatego nawet w sytuacji, kiedy smoczek wypadnie z buzi dziecka czy rączek, nadal będzie bezpieczny oraz w zasięgu dziecka. Zawieszka pomaga także minimalizować ryzyko zgubienia smoczka, co mogłoby być trudnym przeżyciem zarówno dla dziecka jak również jego rodziców. Jednocześnie zawieszki stanowić mogą oryginalny gadżet, który dopełni stylizację maluszka. Nierzadko istnieje możliwość personalizacji zawieszki, przez zawarcie na niej imienia dziecka, lub też innych indywidualnych elementów.

Zawieszki dla noworodków

Istnieją różne opinie na temat zawieszek dedykowanych noworodkom. Wynika to przede wszystkim z dużej różnorodności tego typu produktów dostępnych na rynku. Zawieszki mogą być gorszej jakości, zwłaszcza jeżeli charakteryzują się niską ceną. Wówczas najczęściej nie posiadają żadnych atestów. Tego typu zawieszki mogą zatem stanowić pewne niebezpieczeństwo dla dziecka. Warto zatem wybierać produkty od renomowanych producentów, którzy prowadzą regularne badania, dbając o bezpieczeństwo dzieci. Zawieszki powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie zawierają toksyn, zwłaszcza bisfenolu, ale także innych niebezpiecznych substancji. Ważne jest także, aby zawieszka była odpowiednio krótka. Dzięki czemu można wyeliminować ryzyko owinięcia jej wokół szyi dziecka.

Idealna zawieszka do smoczka – najważniejsze parametry

Najlepsza zawieszka dla dziecka powinna spełniać określone parametry. Przede wszystkim musi odznaczać się wysokim poziomem bezpieczeństwa, czego potwierdzeniem mogą być certyfikaty bezpieczeństwa i atesty. Istotne jest również to z jakich materiałów została wykonana zawieszka. Doskonale sprawdza się drewno, plastik wolny od bpa, ale także silikon. Niemowlęta bardzo często biorą zawieszki do buzi, żując ich elementy. Pozwala to ukoić swędzenie i ból dziąseł w czasie ząbkowania. Dlatego ważne jest, aby wszystkie elementy zawieszki były właściwie przymocowane i aby nie doszło do ich rozpadu, co mogłoby stanowić duże zagrożenie dla małych dzieci. Natomiast jeżeli zawieszka zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzona, wówczas należy szybko wymienić ją na nowy model. Nie należy także mocować zawieszek do luźnych ubranek dziecka oraz do piżamki w czasie drzemki. Zawieszka to zatem gadżet bardzo funkcjonalny, bezpieczny oraz niezwykle pomocny w opiece nad dzieckiem, a także niemowlęciem.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści