15 lipca 2021

Buty dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Buty dziecięce to zaraz obok odzieży konieczny, a zarazem podstawowy element ubioru. Poprawnie dobrane obuwie zapewnia maluszkowi komfort poruszania się oraz sprawia, że jego stopy rosną i rozwijają się w sposób prawidłowy. Na co konkretnie zwrócić uwagę podczas zakupów bucików dla swojego dziecka? Sprawdźmy.

Mierzenie stopy dziecka

Zakup obuwia dziecięcego w ciemno? Nie ma mowy! Przed dokonaniem zakupu zmierz dokładnie zarówno długość, jak i szerokość stóp swojego maleństwa. Czy to wszystko? Otóż nie! Do uzyskanych pomiarów dolicz: 10 mm – w przypadku obuwia zabudowanego, zaś w przypadku obuwia z odkrytymi częściami stóp – 5 mm. Taka rezerwa umożliwi stópkom dziecka na swobodne przesuwanie się w trakcie chodzenia.

Podeszwa butów dziecięcych

Bardzo ważną, wręcz pożądaną cechą bucików dziecięcych jest posiadanie miękkiej, elastycznej oraz cienkiej podeszwy. Odpowiednie dla Twojego malucha buty powinny z łatwością wyginać się w każdą ze stron, a już na pewno (obowiązkowo) zginać się w 1/3 podeszwy (spoglądając na buciki od przodu). Co oznacza określenie „z łatwością” w kontekście oceny elastyczności podeszwy? Jak to zweryfikować? W następujący sposób – zginając obuwie zaledwie dwoma-trzema palcami zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Jeszcze jedna arcyważna  rzecz… zabezpieczenie antypoślizgowe! Podeszwa butów dziecięcych powinna być wykonana z kauczuku lub gumy, zapewniając maluchowi stabilne trzymanie się podłoża. Warto także zwrócić uwagę na urzeźbienie podeszwy. Ten element pozwoli ograniczyć ryzyko poślizgnięcia się dziecka.

Materiał obuwia dziecięcego

Materiał, z jakiego wykonane są buty dziecięce to kolejny ważny aspekt, któremu warto się przyjrzeć. Najlepiej sprawdzającymi surowcami jest w tym wypadku skóra naturalna oraz wysokiej klasy przewiewne tkaniny tekstylne, które pozwolą małym stopom „oddychać”. Warto przyjrzeć się tutaj zwłaszcza wyściółce butów. W sytuacji, gdy będzie ona wykonana z syntetycznego materiału, stopy dziecka będą szybko się pocić, a to z kolei sprzyja rozwojowi m.in. grzybicy.

Tylko nowe buty dla dziecka

Buty po starszym bracie, starszej siostrze? Zdecydowanie odradzamy to rozwiązanie. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy maluch posiada unikalny kształt stopy, jak również wzorzec ruchu, kwestia korzystania z używanych butów dziecięcych wydaje się być kompletnie nierozsądna. Krótko mówiąc, noszenie obuwia po rodzeństwie, kuzynostwie itp. to narażenie dziecka na dziedziczenie wad poprzedniego użytkownika.

Sklep z obuwiem dziecięcym online

W sieci napotkamy na mnóstwo sklepów dziecięcych oferujących buty dla najmłodszych. W gąszczu ofert warto zainteresować się znaną od wielu lat marką Mayoral oferującą zarówno komfortowe obuwie dziecięce, jak i wysokogatunkową odzież dla noworodków, niemowląt i starszych dzieci.

Treść sponsorowana.

Powiązane treści