30 sierpnia 2021

Co kupić dziecku na roczek?

Tak naprawdę każde urodziny powinny być celebrowane w sposób wyjątkowy niezależnie od wieku solenizanta. Niemniej jednak pierwszy roczek jest szczególnym wydarzeniem zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Warto więc podarować dziecku nietuzinkowy prezent, stanowiący doskonałą pamiątkę na lata. Taki prezent pozwoli uchwycić magię tej wyjątkowej chwili, wywołując uśmiech na twarzy solenizanta, ilekroć po niego sięgnie w kolejnych latach.

Upominek na pierwszy roczek – zadbaj o jego oryginalność

Nie ulega wątpliwości, że wybór odpowiedniego upominku z okazji tej szczególnej okazji, jaką są pierwsze urodziny, nie należy do łatwych zadań. Zwłaszcza, jeśli zależy nam, aby podarunek miał dużą wartość sentymentalną i był trafiony w 10-tkę! Pomysłów oraz inspiracji na udany prezent na roczek można znaleźć bardzo dużo, tylko który wybrać i czym kierować się przy podejmowaniu decyzji?

Z pewnością warto zdecydować się na personalizowane prezenty, które będą zawierały na przykład imię dziecka, datę jego urodzin czy autorską dedykację zamieszczoną na ozdobnym drewnianym pudełeczku, skarbonce pierwszej stronie pamiątkowego albumu czy też na uroczystym body. Tego typu personalizacja sprawia, że prezent przestaje być zwyczajny i anonimowy. Dzięki niej w prosty sposób otrzymujemy oryginalny upominek dedykowany konkretnej osobie, który w doskonały sposób podkreśla wyjątkowość uroczystości.

Metryczki, albumy czy też księgi gości – uniwersalne i chętnie wybierane

Dość popularnymi prezentami z okazji pierwszych urodzin dziecka są różnokolorowe metryczki czy też pamiątkowe albumy na zdjęcia lub księgi gości. Niezwykłą zaletą tych upominków jest ich uniwersalność – będą idealne zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Poza tym są na każdą kieszeń i sprawdzają się w nagłych sytuacjach – kiedy potrzebujemy upominku natychmiast, a więc czasu na szukanie i podjęcie decyzji zakupowej mamy niewiele.

Albumy na zdjęcia pamiątkowe chyba nigdy nie przestaną być na topie, podobnie jak księgi gości. Stanowią one świetny sposób na zgromadzenie w jednym miejscu zdjęć lub wpisów upamiętniających pierwszy rok życia dziecka i chwil, kiedy wszyscy świętują jego pierwsze urodziny. Bogactwo wzorów tego typu albumów czy ksiąg sprawia, że bez problemu każdy wybierze coś dla siebie – w 100% odpowiadającego jego preferencjom oraz płci dziecka.

Oryginalne metryczki są także świetną propozycją uniwersalnego prezentu na roczek. Personalizowany plakat może zawierać takie dane, jak:

– imię,

– datę i urodzin;

– dzień tygodnia;

– miejsce urodzin;

– wzrost i wagę dziecka;

oraz bardziej szczegółowe informacje jak, na przykład:

– data pierwszego ząbka;

– data, gdy udało się pierwszy raz usiąść;

– data, kiedy dziecko wypowiedziało pierwsze słowo;

– data, kiedy udało się stanąć.

Możliwości jest całkiem sporo. Ważne informacje dotyczące dziecka połączone z barwną grafiką i dekoracyjną ramką będą doskonałą ozdobą pokoju dziecięcego oraz idealną pamiątką na długie lata.

Personalizowana skarbonka – praktyczny prezent o walorach sentymentalnych i edukacyjnych

Z okazji pierwszych urodzin można dziecku podarować przepiękną skarbonkę 3D, z barwną grafiką i zabawnym tekstem, którą można spersonalizować dodając imię dziecka. Tego typu podarunek zachwyci nie tylko swoim wyglądem, ale również praktycyzmem. Będzie stanowił doskonały sposób do zaznajomienia dziecka z pieniędzmi i gospodarowania nimi – jakże cenną i ponadczasową nauką.

Mówi się o tym, że skarbonka powinna być przezroczysta. Wówczas dziecko dokładnie widzi, jak przybywa mu w niej pieniążków oraz ubywa, kiedy po nie sięga by sobie coś za nie kupić. Dobrym więc wyborem będzie na przykład drewniana skarbonka 3D, gdzie jedna ze ścianek jest przeźroczysta i ozdobiona grafiką z imieniem dziecka. Atutem tego prezentu będą walory wizualne, sentymentalne a także praktycyzm. Czyżby prezent idealny? Z pewnością – będą z niego zadowoleni zarówno rodzice, jak i dziecko.

Dekoracyjna poduszka, zegar a może stołek – oryginalne wyposażenie dziecięcego pokoju

Jedną z propozycji na prezent na roczek może być także ozdobna poduszka pluszowa w kształcie chmurki, gwiazdki czy też księżyca, która idealnie komponują się z wnętrzem dziecięcego pokoju niezależnie od stylu jego aranżacji. Taki upominek jest jednym z tych uniwersalnych i traktowanych w kategoriach „zawsze trafiony”.

Dekoracyjna poduszka może zostać spersonalizowana i zawierać imię dziecka czy jakąś dedykację. Będzie ona nie tylko świetną ozdobą, ale również doskonałą przytulanką towarzyszącą dziecku zarówno podczas radosnych, jak i nieco mniej przyjemnych kojąc jego nerwy. Krótko mówiąc, będzie z nim na dobre i na złe.

A jeśli nie poduszka, to może zegar z fajnym dziecięcym motywem? Będzie pełnił on funkcję ozdobną i edukacyjną, podobnie jak wspomniana już skarbonka. Pomoże dziecku uczuć się cyferek oraz odczytywać wskazywaną przez niego godzinę. Będzie to idealny prezent na lata o walorach sentymentalnych – jeśli dodamy do niego personalizację w postaci imienia dziecka czy daty jego urodzin.

Prezentem, pełniącym jednocześnie funkcję dekoracyjną i pamiątkową, może być również drewniany stołek z piękną dziewczęcą lub chłopięcą grafiką, połączoną z imieniem dziecka. Jest to mebelek praktyczny i na lata. Dodatkową jego zaletą jest to, że ma odkręcane nóżki, więc będzie można go zabrać wszędzie.

Gotowe zestawy – kolejna propozycja oryginalnego upominku dla dziecka na pierwsze urodziny

Szukając wyjątkowego prezentu na pierwszy roczek dziecka można zdecydować się na gotowe zestawy zawierające następujące przedmioty w różnych kombinacjach, np.:

– małego pluszaczka;

– skarpetki;

– ozdobną kartkę;

– pudełeczko na pierwszy ząbek;

– minikocyk;

– gryzaczek;

– grzechotkę;

– kubeczek;

– smoczek;

– buciki;

– pierwsze sztućce z grawerem.

Wybrane upominki mogą znajdować się w drewnianej szkatułce, która posiada spersonalizowany nadruk i życzenia z podpisem od kogo wręczany jest podarunek. Całość przyozdobiona jest zwykle subtelną grafiką dziecięcą w zależności od płci dziecka.

Materiał reklamowy, przygotowany przez partnera serwisu

Powiązane treści