22 lipca 2021

Dlaczego catering dietetyczny jest ekologicznym rozwiązaniem?

Czy wiesz, że w Polsce rocznie marnuje się około 9 milionów ton żywności? W większości, rzecz jasna, są to produkty pochodzące ze sklepów, restauracji i hoteli, ale i przeciętny obywatel dokłada do tego swoją cegiełkę. Szacuje się, że Polacy marnują rocznie około 247 kilogramów jedzenia na osobę. To bardzo nieekologiczne!

Dlaczego wyrzucamy jedzenie?

W lokalach i sklepach, w których zaopatrzenie musi być zawsze pełne, by móc przyrządzić każdą potrawę z menu, nigdy nie udaje się idealnie wykorzystać wszystkiego, co zostanie zamówione, zanim minie termin przydatności do spożycia. Okazuje się, że zwykły Polak na zakupach również popełnia ten błąd – kupuje więcej owoców, warzyw, krótkoterminowych produktów, niż jest w stanie spożyć w ciągu kilku dni, przez co jedzenie psuje się. Tylko wyjątkowa dbałość o zawartość lodówki, przemyślane zakupy i umiejętne wykorzystywanie nawet pozornie „niejadalnych” części warzyw lub resztek z obiadu może pomóc obniżyć ten niechlubny trend.

Jak temu zapobiegać?

Zazwyczaj to czas jest decydującym czynnikiem – kupujemy za dużo, bo nie mamy czasu przemyśleć zakupów, a potem wyrzucamy, bo nie mamy czasu, by wykorzystać resztki w sposób kreatywny. Być może to również Twój problem, dlatego warto pomyśleć o… diecie pudełkowej! Jeśli chodzi o catering dietetyczny Radom ma ciekawą ofertę od Prima Food z oddziałami w całej Polsce, i z pewnością któryś z wariantów diet szczególnie przypadnie Ci do gustu! Czasem warto korzystać z takich właśnie gotowych rozwiązań, które są nie tylko wygodne, ale pozwalają zyskać mnóstwo cennych chwil na relaks lub pasje, a przy tym nie szkodzą środowisku!

Catering dietetyczny Radom – dlaczego jest ekologiczny?

Pudełka, w które pakowane są posiłki na każdy dzień, nie kojarzą się zbytnio z ekologią. Jednak w Prima Food wykorzystuje się tylko te, które nadają się do ponownego przetworzenia! Największym ukłonem cateringu w stronę ekologii jest jednak trend niemarnowania jedzenia. Zamawiasz dietę odpowiadającą Twoim potrzebom kalorycznym, co oznacza, że jesz dokładnie tyle, ile potrzebujesz. Określasz swoje preferencje – więc nie dostajesz nic, czego nie lubisz.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia gotowania oraz zmywania i mediów, jakie są na to zużywane! Ty płacisz mniej, ale i w Prima Food nie ma tu marnotrawstwa! W tego rodzaju zbiorowym żywieniu dokładnie wiadomo ile i jakich posiłków potrzeba, dzięki czemu można bardzo starannie i ściśle opracować plan dostawy żywności. Kto wie, być może w przyszłości catering dietetyczny w Radomiu stanie się najbardziej popularnym, również przez wzgląd na ekologię, sposobem odżywiania Polaków? Osoby, które regularnie jedzą posiłki z cateringu przyznają, że oszczędzają mnóstwo czasu, pieniędzy i energii. Nie robią nieprzemyślanych zakupów, nie stołują się w restauracjach, nie wyrzucają żywności. Ale przede wszystkim – żyją w zgodzie z własnym rytmem i potrzebami, nie marnując własnego czasu na tak prozaiczne czynności jak gotowanie!

Treść sponsorowana.

Powiązane treści