4 lutego 2022

Jak bezpiecznie przewozić dziecko w aucie? Wyjaśniamy!

Spodziewasz się dziecka lub jesteś świeżo upieczonym rodzicem? Masz już łóżeczko, przepiękną pościel, miękki kocyk, organiczne ubrania i smoczek, który nie zaburza odruchu ssania? Zakupiłeś wózek z wysokiej jakości amortyzacją, kosz Mojżesza, misia wydającego szumiący dźwięk? Pamiętaj, że to jeszcze nie wszystko! Poza zadbaniem o wygodę dziecka i otaczaniem go pięknymi przedmiotami, co niewątpliwie ma znaczenie dla jego przyszłego rozwoju, istotne jest również jego bezpieczeństwo – także to podczas podróży. Dziś wyjaśniamy, jak mu je zapewnić.

Fotelik do samochodu – ważny element wyprawki dla noworodka

Jednym z podstawowych elementów wyprawki dla noworodka jest wysokiej jakości fotelik samochodowy, który posiada wysokie wyniki w testach bezpieczeństwa. Warto zakupić go w specjalnym sklepie, gdzie odpowiednio przeszkoleni sprzedawcy pomogą Ci dopasować go do Twojego samochodu. Przewożenie dziecka w foteliku zimą wiąże się jednak z pewnym dylematem – jak je ubrać i czym przykryć, żeby było mu ciepło?

Na co zwrócić uwagę, żeby bezpiecznie przewozić dziecko w aucie?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że dziecka nie powinno się przewozić w foteliku (także w tym pierwszym, czyli tak zwanej łupinie) w kurtce lub kombinezonie. Jest to bardzo niebezpieczne. Jeżeli chcesz, żeby fotelik odpowiednio spełniał swoją funkcję, czyli chronił dziecko w razie wypadku, musisz zadbać o to, aby pasy były dobrze zapięte. Oznacza to, że nie mogą być skręcone i muszą być właściwie przeprowadzone przez prowadnice. Szelki muszą być dobrze zaciśnięte, żeby maluch był właściwie podtrzymywany i nie wypadł z fotelika w razie uderzenia. Prawidłowe zapięcie nie jest jednak możliwe, gdy dziecko ubrane jest w kurtkę lub kombinezon. Jest to spowodowane faktem, że materiał grubych kurtek kompresuje się w chwili nacisku, a między dzieckiem i pasami pozostaje zbyt dużo miejsca (nawet, gdy dodatkowo dociągasz pasy!). Z tego powodu powinieneś za każdym razem, gdy przewozisz dziecko w foteliku, zdjąć mu kurtkę!

Bezpieczne okrycie do fotelika samochodowego – jakie wybrać?

Zastanawiasz się więc, co zrobić zimą, żeby bezpiecznie przewozić dziecko w aucie? Rozbierać je do samej bluzy lub body, jednocześnie narażając na przeziębienie lub – co gorsza – zapalenie płuc? Zdecydowanie nie! W przypadku noworodków i niemowlaków rewelacyjnie sprawdzają się okrycia do fotelika – takie jak te, które kupisz w sklepie https://minilulu.pl/. Są one ciepłe i delikatne, a co najważniejsze, zapewnią Twojemu dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Mają one specjalne wycięcia na pasy fotelika, przez co będą odpowiednio przylegać do ciała malucha. Ich górna warstwa jest wiązana na wstążkę, dlatego też w dowolnym momencie możesz odkryć dziecko, nie przerywając podróży. Co więcej, mają one urocze kapturki, które chronią główkę pociechy przed zimnem. Jak bezpiecznie przewozić dziecko w aucie? Zdecydowanie w takim okryciu!

Artykuł promocyjny

Powiązane treści