19 lipca 2022

Jak efektywnie planować czas przy pomocy planera?

W zgiełku codzienności znalezienie czasu na spędzenie wspólnych chwil z rodziną może być nie lada wyzwaniem. Jest to jednak bardzo ważny aspekt życia, dlatego nie warto go zaniedbywać. Z pomocą przychodzą planery na lodówkę i na ścianę od PLANU, które ułatwią zagospodarowanie czasu każdego członka rodziny.

Czym jest planer rodzinny?

Wśród planerów rodzinnych można wymienić planery miesięczne oraz tygodniowe. Można wybrać jeden z tych wariantów lub oba z nich. Warto powiesić planer w widocznym miejscu w domu, takim jak kuchnia czy przedpokój. Dzięki temu będzie łatwo dostępny dla wszystkich domowników. Warto ustalić z rodziną zasady korzystania z planera. Należy też zdefiniować tematy, które można w nim zapisywać – czy zapisywane będą tylko ważne terminy, czy może planowane posiłki lub odrabianie lekcji przez dzieci.

Jakie są zalety planerów?

Główną zaletą planerów na ścianę bądź lodówkę jest ich widoczność. Książkowe odpowiedniki nie sprawdzą się, jeśli z przedmiotu ma korzystać cała rodzina. Planery od PLANU rzucają się w oczy, a domownicy zerkają na nie mimowolnie, przy okazji, dzięki czemu lepiej zapamiętają zapisane na nich zobowiązania. Mogą one też przyczynić się do eliminowania konfliktów. Każdy członek rodziny może zapisać swoje plany bez konieczności przypominania o nich innym. Dzięki temu komunikacja zostanie usprawniona, a plany nie będą nachodziły na siebie. Dodatkowo nie trzeba będzie martwić się o to, że zapomni się o czymś ważnym. Ucieszy to szczególnie rodziców, na których głowach są wszystkie kwestie związane z dziećmi. Zapisywanie spraw rodzinnych ulży zapracowanym osobom, które boją się konsekwencji przeoczenia istotnego wydarzenia. Planer daje każdej rodzinie możliwość ustalenia własnych zasad. Nie ma tu sztywnych reguł, każdy może używać go na własny sposób i wykazać się kreatywnością. Sprawi to szczególną frajdę dzieciom. Dzięki planerom członkowie rodziny mają szansę zobaczyć, kiedy każdy z nich dysponuje czasem wolnym, który można spędzić wspólnie. Inspiruje to do wychodzenia z kreatywnymi inicjatywami. Łatwiejsze będzie też zaplanowanie czynności z wyprzedzeniem, np. wyjazdów, spotkań ze znajomymi czy udziału w kursach. Nadchodzące wydarzenia nikogo nie zaskoczą, dlatego każdy lepiej się do nich przygotuje. Oszczędzi to również czas i nerwy związane z zagapieniem się przez jednego z domowników. Nie oznacza to, że wszyscy członkowie rodziny mają funkcjonować jak w zegarku, lecz takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwi im życie.

Planery a dzieci

Z planera powinny korzystać nawet dzieci. Najmłodszych warto nauczyć używania go poprzez zabawę. PLANU posiada w ofercie warianty przeznaczone specjalnie dla dzieci, a także gadżety uprzyjemniające korzystanie z nich. Maluchy rozpoczną naukę odpowiedzialności i planowania. Może to być też sposób na naukę liczenia – dziecko będzie z niecierpliwością odliczało dni do ważnego dla niego wydarzenia. Poczuje się także doroślej mogąc uczestniczyć w planowaniu tak jak jego rodzice.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści