16 grudnia 2021

Jak ośmielić dziecko do rozmowy po angielsku?

Chcąc wspierać swoją pociechę w nauce angielskiego, warto stworzyć w domu przestrzeń sprzyjającą zdobywaniu wiedzy i rozwojowi. Może przejawiać się to np. puszczaniem anglojęzycznych bajek, piosenek, czytaniem książek oraz oczywiście rozmową. Na bariery komunikacyjne związane z mówieniem skarży się większość dorosłych, którzy uczyli się języka w szkole. Nie chcąc powtarzać tego błędu, warto starać się zachęcać pociechę do porozumiewania się po angielsku już od najmłodszych lat. Dobrym pomysłem będzie także szkoła językowa, jednak spore możliwości mają sami rodzice.

Jak zachęcić dziecko do rozmowy po angielsku?

Chcąc wspierać malucha w nauce, warto wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia w domu w ramach zabawy. Najlepszym rozwiązaniem będzie ich wplecenie w stały rozkład dnia, gdyż dzieci potrzebują rutyny, która stanowi dla nich wyraz bezpieczeństwa i stabilności. Chcąc ośmielić malucha, najlepiej podejść do tematu na luzie, zaczynając od zabaw językowych. Doskonałym rozwiązaniem będzie zatem wspólne śpiewanie piosenek po angielsku, odczytywanie wierszyków lub rymowanek, a także połączenie tych czynności z ruchem.

Kolejną świetną opcją jest trenowanie wymowy łamańców językowych. Mogą one stać się dla dziecka prawdziwym wyzwaniem, dlatego będzie dążyć do tego, aby wypowiedzieć je w sposób prawidłowy, lepiej niż rodzice.

W czym pomoże nam szkoła językowa?

Oczywiście zanim będziemy mogli prowadzić z dzieckiem dłuższą rozmowę po angielsku, maluch musi opanować odpowiednio duży zasób słownictwa. Warto jednak zaznaczyć, że dzieci uczą się znacznie szybciej, dlatego też należy zapewnić im jak najwięcej możliwości poznania nowych wyrazów. W tym celu dobrym rozwiązaniem będzie szkoła językowa. Oprócz tego, doskonale sprawdzi się wspólne czytanie bajek, a następnie wykorzystywanie niektórych zwrotów na co dzień, przykładowo gdy wołamy pociechę na obiad lub chcemy, aby umyła ręce przed jedzeniem. Nawet jeśli początkowe rozmowy będą mieć raczej charakter monologu niż dialogu, nie należy wywierać presji i dać czas maluchowi na oswojenie się z nowym językiem.

Zapraszamy: szkoła językowa Targówek

Artykuł promocyjny

Powiązane treści