26 sierpnia 2021

Jak wybierać ubrania dla dzieci?

Niezwykle bogata oferta ubrań, a także akcesoriów dla dzieci może wprowadzić w prawdziwe zakłopotanie. Coraz to nowsze trendy, urocze kolory i fasony wręcz zmuszają do zakupu. Warto jednak mieć na uwadze, że aspekt wizualny to nie jedyne kryterium, jakim należy się kierować wybierając ubrania dla swojego dziecka. Najważniejsze bowiem jest jego bezpieczeństwo i komfort. Dowiedz się, na co zwracać uwagę kompletując garderobę dla dziecka.

Tkaniny najlepsze dla dziecka

Absolutnie najważniejszym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę wybierając ubrania dla dziecka jest materiał. Jest on szczególnie istotny w przypadku tzw. bielizny dziecięcej, czyli elementów garderoby, które mają bezpośredni kontakt ze skórą.

Dziecięca skóra diametralnie różni się od skóry dorosłego człowieka. Jest delikatna i cienka, a co za tym idzie zdecydowanie bardziej narażona na podrażnienia i reakcje alergiczne. Najlepiej, by materiały, z jakimi ma styczność, zapewniały swobodny przepływ powietrza, a także były miłe w dotyku. Dobrze wybierać tkaniny naturalne bądź te z niewielką domieszką sztucznych materiałów. Zapewniają one skórze optymalną temperaturę, dzięki czemu nie jest narażona na wyziębienie i przegrzanie. Wybierając ubrania dla dzieci uwagę należy zwrócić także na dodatkowe elementy ozdobne, a także materiał, z jakiego wykonane zostało zapięcie. Garderoba powinna także posiadać niezbędne atesty i certyfikaty świadczące o jej wysokiej jakości. W sklepie Duendespace znajdziesz wyjątkowe produkty, które oprócz doskonałego składu, cechują się także prostym krojem, a także niebanalną kolorystyką.

Odpowiedni rozmiar

Właściwy dobór ubranka jest szczególnie trudny, gdy kompletujesz dziecięcą wyprawkę jeszcze przed narodzinami. Najczęściej bazuje się wówczas na wykonywanych badaniach i sugestiach lekarza ginekologa, który mniej więcej jest w stanie określić wzrost dziecka. Kupując pierwsze ubrania dziecka, warto mieć na uwadze fakt, że noworodki rosną w bardzo szybkim tempie. Zbyt duża liczba śpioszków czy body może okazać się nietrafionym zakupem – dziecko szybko z nich wyrośnie. Na początek warto zatem kupić po 3-4 sztuki body w dwóch, a nawet trzech rozmiarach. Bardzo istotne jest, by pierwsze ubranka zapewniały dziecku maksymalną swobodę i nie były zbyt dopasowane i przylegające do ciała.

Bardzo istotny jest także sposób zakładania dziecięcych ubrań. Najlepiej wybierać takie, które umożliwiają swobodne przebranie, bez narażania dziecka na podrażnienia. Uwagę zwrócić należy także na wykończenie ubranek. Szwy, metki czy też drobne dekoracje mogą uwierać maluszka i przeszkadzać w odpoczynku.

Ilość ubrań

Ilość ubrań to kwestia bardzo indywidualna. Istnieją dzieci, których rodzice ani razu nie przebierają w ciągu dnia, a są też takie, u których zmiana garderoby następuje kilka razy dziennie. Liczbę poszczególnych elementów warto więc dopasować zgodnie ze swoimi potrzebami. Nie należy jednak zbytnio przesadzać. Ze względu na szybki wzrost małych dzieci, może się okazać, że część z nich nie została założona nawet raz.

Materiał reklamowy, przygotowany przez partnera serwisu

Powiązane treści