23 marca 2023

Jak wybrać kosmetyki odpowiednie dla dziecka?

Kosmetyki dla najmłodszych muszą być dobrane ze szczególną starannością, jako że delikatna skóra dzieci jest tym bardziej podatna na podrażnienia i zaczerwienienia. Z tego względu dobór specyfików o korzystnych właściwościach wymaga dokładnego przeanalizowania składu kosmetyków. Czym należy kierować się przy ich wyborze? Przychodzimy z odpowiedzią!

Jakie kosmetyki dla dzieci warto kupować?

Wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji musi być dostosowany do potrzeb wrażliwej skóry dziecka. W szczególności dotyczy to niemowlaków, wymagających stosowania produktów o konkretnych właściwościach i specjalnej formule. Dlatego też przed dokonaniem zakupu należy dokładnie przeanalizować zawartość składników, opisanych na etykiecie. Warto również zaopatrywać się w kosmetyki w sprawdzonych miejscach – oprócz popularnych drogerii, może nim być np. profesjonalna hurtownia chemiczna, oferująca szeroki wybór produktów z różnych kategorii.

W codziennej pielęgnacji każdego malucha nie powinno zabraknąć kosmetyków takich jak: płyn lub szampon do mycia ciała, a także kremy nawilżające. U noworodków dobrze sprawdzą się przede wszystkim chusteczki nawilżające, oliwki, czy maści na odparzenia. Dobrze sprawdzą się również delikatne balsamy do ciała, czy kremy ochronny. Mniej więcej po ukończeniu 6 miesiąca życia warto wprowadzić do pielęgnacji produkty takie, jak szampon do włosów, który skutecznie zadba o skórę głowy. Zaleca się także stosowanie delikatnych kremów przeciwsłonecznych, skutecznie chroniących skórę przed słońcem.

Czym sugerować się przy wyborze kosmetyków dla dzieci?

Kosmetyki dla dzieci – jakich produktów lepiej unikać?

Z różnymi kategoriami kosmetyków, w tym także dla najmłodszych, zapoznasz się pod adresem: https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/kosmetyki. Jednak wiedza o tym, jakie produkty przydadzą się w codziennej pielęgnacji, to nie wszystko – należy zwracać szczególną uwagę na skład kosmetyków i pamiętać, czego lepiej w nich unikać. Jakie składniki mogą mieć negatywne działanie? Zaliczają się do nich przede wszystkim:

  • SLS i SLES – są uznawane za szkodliwe środki czyszczące, które mogą uszkadzać naturalną barierę ochronną skóry, skutkując w ten sposób jej podrażnieniem,
  • oleje mineralne – użycie składników w codziennej pielęgnacji może prowadzić do przesuszenia skóry,
  • parabeny – zawartość parabenów w kosmetykach nierzadko powoduje uczulenia na skórze, przy czym ich obecność w składzie może być przyczyną licznych podrażnień,
  • konserwanty – występowanie konserwantów w kosmetykach oznacza, że mogą mieć działanie drażniące lub wywoływać silne reakcje alergiczne na skórze.

Wskazane substancje mogą być uznane za potencjalnie niebezpieczne, stąd lepiej unikać używania kosmetyków, które mogą mieć negatywne działanie na delikatną skórę dziecka.

Czym sugerować się przy wyborze kosmetyków dla dzieci?

Dobre kosmetyki dla dzieci, o skutecznych właściwościach, powinny spełniać określone kryteria. Warto wybierać między produktami, które sprawdzą się także w przypadku najbardziej wymagającego typu skóry. Należy jednak brać pod uwagę, aby zastosowane produkty były odpowiednie dla wieku dziecka. W ten sposób opracowana formuła i dobrane składniki gwarantują bezpieczne działanie. O skutecznym użyciu zakupionych kosmetyków można być przekonanym wtedy, gdy są one hipoalergiczne, a więc nie stwarzają ryzyka wywołania podrażnień, czy reakcji uczuleniowej. Warto pamiętać, żeby wybrane produkty miało możliwie jak najprostszy skład, zawierający naturalne i organiczne substancje.

Artykuł partnerski

Powiązane treści