9 marca 2022

Jaki kocyk dla niemowlaka sprawdzi się najlepiej? Poznaj nasze porady!

Kocyk to obowiązkowy element każdej niemowlęcej wyprawki. To wszystko zasługa jego praktyczności, która sprawia, że używany jest niemal każdego dnia. To lekkie, a przy tym niesamowicie miękkie okrycie, które działa na dziecko kojąco. Pod jego wpływem czuje się bezpiecznie i komfortowo. Na rynku spotkać można tego rodzaju kocyk pod wieloma postaciami. Warto jednak wiedzieć, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy zakupie kocyka dla niemowlaka. Niektóre kwestie decydują bowiem o jego funkcjonalności. Temat ten poruszymy więc w poniższym artykule.

Materiał, z którego wykonany jest kocyk dla niemowlaka

Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna. Zadbaj więc, aby materiał, z którego będzie wykonany kocyk, nie powodował podrażnień. Najlepsze są naturalne tkaniny, takie jak np. wysokiej jakości bawełna. Jest ona lekka i oddychająca, dlatego zapewnia optymalne ciepło, chroniąc przy tym przed przegrzaniem. Wykazuje też dużą trwałość, dlatego z pewnością wykonany z niej kocyk dla niemowlaka posłuży bardzo długo. Jest to cenna cecha, gdyż zazwyczaj z biegiem czasu dzieci zaczynają traktować kocyk jak przytulankę i najlepszego przyjaciela. Warto więc zadbać o to, aby wykazywał on dużą odporność na intensywne użytkowanie.

Pożądane jest też, by produkt oznaczony był certyfikatem OEKO-TEX 100. Gwarantuje on wysoką jakość wykonania oraz informuje, że kocyk jest bezpieczny dla najmłodszych – oznacza to, że jest wolny od związków odpowiedzialnych za powstawanie alergii i podrażnień.

Jaki rozmiar kocyka dla niemowlaka wybrać?

W przypadku kocyka dla niemowlaka bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Zdecyduj się na jak najmniejszy model. Najlepszy będzie ten o wymiarach zbliżonych do 70 × 90 cm. Rozwiązanie to jest praktyczne, gdyż takim kocykiem bardzo łatwo otulić niemowlę. Sprawdza się on zazwyczaj do drugiego, a nawet trzeciego roku życia. Zbyt duży kocyk mógłby być bardzo niebezpieczny dla dziecka, gdyż łatwo o zaplątanie w nim główki.

Personalizowany kocyk dla niemowlaka – idealny pomysł na pierwszy prezent

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się personalizowane prezenty. Wychodząc na wprost oczekiwaniom klientów, taka możliwość pojawiła się również wśród kocyków dla niemowląt. Mogą one zawierać imię dziecka lub też dowolne napisy, a nawet metryczkę.

To wszystko sprawia, że kocyk dla niemowlaka może stać się idealnym pomysłem na pierwszy prezent. Jest praktyczny, a odpowiednio spersonalizowany będzie stanowił uroczą pamiątkę z pierwszych miesięcy życia.

Artykuł promocyjny

Powiązane treści