23 grudnia 2022

Jakie wybrać buty na śnieg dla chłopca?

Wystarczy, że tylko maluch dostrzeże za oknem wirujące płatki śniegu, a już w jego głowie pojawi się niezliczona ilość pomysłów, jakie szalone zabawy można urządzić na zaśnieżonym placu zabaw, w jaki sposób pokonać ośnieżone górki i co można ulepić z puszystego śniegu. Ty, jako rodzic, nie możesz odmówić mu tej przyjemności, a dodatkowo zadbać, aby dziecko nie przemokło i nie przemarzło na zewnątrz. Szczególnie rozważnie wybierz buty – jakie będą najlepsze dla chłopca?

Zimowe buty, które zapewnią komfort cieplny i nie przegrzeją stóp

Dziecięce zabawy na śniegu mogą mieć bardzo różny charakter – jedne są bardziej intensywne, a inne mniej, dlatego śniegowce chłopięce muszą zarówno zapewnić komfort cieplny, jak i zadbać o to, aby stopy się nie przegrzały. Zwróć więc uwagę, czy posiadają odpowiednie ocieplenie, a także czy ich wnętrze zostało wykonane z materiałów, które zapobiegną poceniu się stóp. Oczywiście najlepiej w tym przypadku sprawdzą się takie materiały jak naturalna skóra, ale w śniegowcach często stosuje się również takie rozwiązania jak specjalna membrana, która oddycha i nie przepuszcza wilgoci.

Buty dla chłopca na zimę, które nie przemokną

Niezwykle ważną właściwością obuwia zimowego dla dzieci jest również nieprzemakalność. Chłopcy swawolą nie tylko na niedużym mrozie i w śniegu, który jest suchy i lekki, a równie dużo frajdy sprawia im brodzenie w śniegowym błotku, kiedy to temperatura jest już nieco na plusie. Im dłużej dziecko przebywa w takich warunkach, tym większe ryzyko, że buty przemokną, dlatego śniegowce chłopięce powinny być wykonane z materiałów nieprzemakalnych. Na takie warunki znacznie lepszym wyborem będą materiały syntetyczne niż naturalna skóra. Ponadto obuwie z takich materiałów jest również lżejsze i tym samym bardziej komfortowe w noszeniu.

Buty dla chłopca na zimę z odpowiednią podeszwą

Wybierając śniegowce chłopięce koniecznie trzeba również zwrócić uwagę na podeszwę. Na pewno powinna być ona grubsza niż przy innym obuwiu, ponieważ dzięki temu znacznie lepiej izoluje nogę od zimnego podłoża. Dobrym materiałem na podeszwę w zimowym obuwiu jest termokauczuk, który zapewnia prawidłowe warunki do rozwoju dziecięcej stopy, a przy tym jest także bardzo wytrzymały. Ponadto podeszwa powinna być antypoślizgowa i posiadać solidny bieżnik, który zapewni bezpieczeństwo na śliskich powierzchniach.

Drobne szczegóły, które chłopcy docenią

Na śnieżne zabawy najlepsze będą więc solidne i wodoodporne śniegowce chłopięce, które w przeciwieństwie na przykład do skórzanych trzewików nie przemokną nawet wtedy, gdy dziecko spędzi wiele godzin na zabawie w śniegu. Aby jednak mały chłopiec był w pełni usatysfakcjonowany, to warto wybrać takie, które są w jego ulubionym kolorze – w przypadku tego rodzaju obuwia nie będzie to trudne, ponieważ dostępne jest w bardzo różnych wariantach kolorystycznych. Ponadto zainwestujmy również w obuwie z odpowiednią wkładką, np. świetnym rozwiązaniem będzie wkładka antybakteryjna, która dodatkowo zadba o właściwą higienę – niby mały szczegół, ale również istotny.

Treść promowana.

Powiązane treści