27 kwietnia 2022

Kiedy przygotować łóżeczko dla dziecka? Jak wyposażyć jego pokój?

Oczekiwanie na przyjście dziecka na świat to czas, gdy trzeba wszystko przygotować. Nigdy nie wiadomo, czy maluszkowi nie zacznie się spieszyć na spotkanie z rodzicami i nie pojawi się wcześniej, niż to było planowane. Aranżacją pokoju dla niego warto zająć się kilka miesięcy przed narodzinami. Atrakcyjne i praktyczne meble dla dzieci są dostępne w różnych odsłonach. Jakie łóżeczko wybrać? Co powinno znaleźć się w pokoju?

Jakie meble dla dzieci warto wybrać?

Mogłoby się wydawać, że wybór mebli dziecięcych nie jest problematyczny, a tymczasem wymaga zwracania uwagi na detale. Ich funkcjonalność jest niezwykle ważna, ale nie można zapominać również o estetyce. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Odpowiedzialny producent mebli dla dzieci oferuje wyposażenie z nietoksycznych, przyjaznych dla zdrowia materiałów. Dlatego na pierwszy plan wysuwają się meble drewniane.

Naturalne pochodzenie drewna sprawia, że nie zawiera szkodliwych związków. Drewno charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia i wytrzymałością. Powstają z niego naprawdę solidne meble dla dzieci, które mogą służyć nawet kolejnemu pokoleniu. Ważne, aby miały odpowiednie atesty informujące, że spełniają europejskie normy jakościowe. Meble z certyfikatami nie mają ostrych krawędzi, a ich powierzchnia jest gładka, dzięki czemu dziecko nie wbije sobie drzazgi. W łóżeczkach są zachowane odpowiednie odległości między szczebelkami.

Dlaczego zestawy mebli dla dzieci są polecane?

Zestawy mebli ułatwiają aranżację pokoju. Nie trzeba ich dopasowywać do siebie, ponieważ są utrzymane w jednej stylistyce. Dzięki temu bez problemu uzyskasz spójność i estetyczny wygląd wnętrza. Różne meble dla dzieci możesz przejrzeć na stronie Pinio.com.pl. Możesz je kupić pojedynczo, ale też zdecydować się na komplet. Łóżeczko, komoda i szafa utrzymane w jednym stylu sprawią, że pokój będzie zachwycać. Jednocześnie zyskasz wygodę w opiece nad dzieckiem oraz porządkowaniu jego rzeczy.

Jakie pomocne rozwiązania mają meble dla dzieci?

Przy zakupie łóżeczka zwróć uwagę, czy istnieje możliwość kilkustopniowej regulacji poziomu materaca. Najwyższy poziom pozwala na komfortową opiekę nad niemowlakiem, ponieważ nie trzeba się do niego schylać. Niższe poziomy są przydatne na kolejnych etapach rozwoju dziecka. Sprawdź, czy producent mebli dla dzieci ma w ofercie łóżeczko-tapczanik. To łóżeczko, które służy niemowlakowi, jak i kilkuletniemu dziecku.

Komoda stanowi obowiązkowe wyposażenie pokoju dziecka, zaraz po łóżeczku. Jest najwygodniejszą opcją przechowywania rzeczy maluszka. Może być wyposażona od razu w przewijak, dzięki czemu wszystko jest w zasięgu ręki. Funkcjonalne i solidne meble dla dzieci sprzyjają ich bezpieczeństwu, a przy okazji sprawiają, że opieka nad nimi przysparza mniej problemów. Do pokoju kilkulatka warto wstawić również szafę. Starszak potrzebuje miejsca, aby powiesić kurtkę lub schować plecak. Wybór mebli jest szeroki i spełnia różne potrzeby.

Artykuł promocyjny

Powiązane treści