4 lipca 2021

Kiedy zacząć zakładać dziecku buty – i jakie buty będą najlepsze?

Wiele młodych rodziców zastanawia się czy ich dziecko musi nosić buciki, a jeżeli tak to od kiedy. Chyba każdy wie, że stopa dziecka jest bardzo elastyczna przez co pierwsze buciki muszą być naprawdę dobrze dobrane w odpowiednim czasie. Nie ma sensu od samego początku męczyć małej stópki butami. Jeżeli dziecko jeszcze nie chodzi, lepiej aby wozić je w wózeczku z gołymi stopami albo aby miało na stopach same skarpetki – dzięki temu zapewni się mu pełną swobodę ruchów, którą tak potrzebuje. Oczywiście każde dziecko będzie potrzebowało po jakimś czasie butów. Kiedy zatem wybrać dla niego pierwsze buciki? I jakie buciki dla dziecięcej stópki będą najodpowiedniejsze?

1. Stopy dziecka – czy zakładać na nie buty?

2. Buty sznurowane – kiedy zacząć je zakładać?

3. Miękkie buciki – czy są odpowiednie dla dziecka?

4. Buty ortopedyczne – kiedy będą dziecku potrzebne?

5. Czy zakładać dziecku niechodki?

Stopy dziecka – czy zakładać na nie buty?

Wiele osób dorosłych rozczula się nad tym, jak wyglądają malutkie buciki. Czy jednak malutkie dziecko powinno takie buty nosić? Czasami przecież wystarczą same antypoślizgowe skarpetki, szczególnie wtedy, gdy dziecko nie umie jeszcze chodzić. Kiedy zatem zdecydować się na pierwsze buty? Najlepiej wtedy, gdy maluch nauczy się chodzenia i będzie w stanie samodzielnie chodzić tam gdzie chce.

Buty sznurowane – kiedy zacząć je zakładać?

Jeżeli chodzi o sznurowane buty, to je także warto zacząć zakładać maluchowi, gdy ten już chodzi samodzielnie. Warto jednak pamiętać o tym, że lepiej kupić obuwie, które będzie większe od stóp dziecka. Mierząc buty, warto wybrać ten konkretny model, który zapewni co najmniej centymetr wolnej przestrzeni. Zdrowa stopa dziecka jest bardzo elastyczna dlatego potrzebuje przestrzeni do tego, aby się ruszać. Warto też unikać butów używanych, ponieważ będą one dostosowane do stopy poprzedniego właściciela.

Miękkie buciki – czy są odpowiednie dla dziecka?

Czy w dziecięcych bucikach może być miękka podeszwa? Jak najbardziej takie buty dla małego dziecka na samym początku nauki chodzenia będą bardzo dobrym rozwiązaniem ponieważ maluch będzie mógł czuć co dokładnie znajduje się pod jego stopami. W takich butach maluch może chodzić zamiast w skarpetkach antypoślizgowych. Takie miękkie modele mogą wyglądać jak normalne buty, jednak są w pełni elastyczne, co pozwala dziecku na pełną swobodę ruchów.

Buty ortopedyczne – kiedy będą dziecku potrzebne?

Jeżeli chodzi o buty ortopedyczne, to takie buciki powinny być dziecku przepisane przez lekarza, który stwierdzi u dziecka wady stóp. Dzięki takiemu obuwiu i szybkiemu wykryciu wad przez lekarza istnieje prawdopodobieństwo, że gdy dorośnie, maluch będzie mieć w pełni zdrowe stopy. Nie warto jednak samodzielnie decydować się na buciki ortopedyczne w których jest sztywny zapiętek czy też podeszwa jest lekko podwyższona ani też na specjalne wkładki. Takie działanie bez konsultacji z lekarzem może być dla dziecka niebezpieczne.

Czy zakładać dziecku niechodki?

Czy zakładać dziecku niechodki? Czy buty niechodki warto jest zakładać dziecku, które jeszcze nie umie chodzić i dopiero zaczyna swoją naukę? Z pewnością takie buty pomogą maluchowi w stawianiu pierwszych kroków, jednak zdecydowanie nie warto trzymać stóp dziecka w tego rodzaju obuwiu przez cały czas, ponieważ maluch może mieć problemy z poruszaniem palcami. Jak ze wszystkim, tak i w przypadku butów, jeżeli chodzi o dzieci, trzeba zdać się na swojego rodzaju umiar. I trzeba pamiętać o tym, aby dobierać buciki większe, niż rozmiar stóp malucha. Dobre buty można znaleźć na portalu chwalipiętka.

Treść sponsorowana.

Powiązane treści