4 lutego 2022

Kołyski niemowlęce – dlaczego warto jedną z nich wybrać dla swojego dziecka?

Kołyski niemowlęce to element wyposażenia pokoju dziecka, który w ostatnim czasie wraca do łask rodziców. Wszystko dzięki niezaprzeczalnym jego zaletom. Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać kołyski niemowlęce dla dziecka? Czytaj dalej, a dowiesz się, jak kołysanie wpływa na Twojego malucha.

Kołyski niemowlęce – czym różnią się od łóżeczka?

Najbardziej oczywista różnica to taka, że łóżeczko jest stabilne, a kołyska się buja. Oba rodzaje mebli do spania różnią się też czasem korzystania. Bujane akcesorium posłuży Twojemu dziecku tylko przez pewien. Kiedy niemowlę nauczy się samodzielnie siedzieć, konieczna będzie zmiana mebla na łóżeczko. Kolejną różnicą są rozmiary produktu. Kołyski niemowlęce są małe i mają wymiary 90×40 cm. Dzięki temu doskonale odnajdują się w małych przestrzeniach.

Kołyski niemowlęce – dlaczego warto je wybrać dla dziecka?

Główną zaletą kołysek niemowlęcych jest zapewnienie maluchowi komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Rytmiczne ruchy podczas bujania uspokajają dziecko, pomagają ukoić płacz i marudzenie, a także przypominają mu czas spędzony w brzuchu mamy. Huśtanie stymuluje układ nerwowy niemowlaka. Dzięki temu dziecko ćwiczy zmysł równowagi, koordynacji i koncentrację. Bujanie sprawia, że maluchy szybciej uczą się nowych umiejętności i nie mają problemów z nauką w szkole. Decydując się na zakup kołyski, będziesz mógł bujać malucha zawsze, gdy będzie tego potrzebował, bez obciążania rąk i kręgosłupa. Wszystkie te cechy sprawiają, że będzie ona idealnym rozwiązaniem dla niemowlaka.

Jaką kołyskę dla niemowlaka wybrać? Drewnianą!

Jeśli szukasz wytrzymałych produktów, postaw na drewniane kołyski niemowlęce. Takie modele wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, które są bezpieczne dla dziecka. Ich najważniejszą zaletą jest mobilność, którą zapewniają kółka. Umożliwiają one przewożenie malucha z sypialni do salonu, pokoju dziecięcego czy też kuchni. Możesz je w dowolnym momencie zablokować. Wybierając kołyskę dla niemowlaka, zdecyduj się na taką, która wyposażona jest w blokadę bujania. Dobrze dobrany mebel może być także stylowym elementem wnętrza. Modele z drewna sosnowego i w uniwersalnej bieli doskonale wkomponują się w pomieszczeniach zaaranżowanych zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Przed zakupem warto sprawdzić, czy kołyska niemowlęca jest solidnie wykonana i stabilnie stoi, by dziecku nie groziło w niej żadne niebezpieczeństwo. Zwróć uwagę również czy ma ona odpowiednie atesty i certyfikaty.

Artykuł promocyjny

Powiązane treści