7 lipca 2022

Koszula do porodu i karmienia – jaką wybrać i gdzie kupić?

Wiele przyszłych mam nie wyobraża sobie porodu w odzieży szpitalnej, która dla wielu kobiet wydaje się niewygodna. Często po prostu nie zapewnia też tak ważnego w danym momencie komfortu – nie tylko fizycznego, ale także psychicznego. Kiedy więc odczuwa się potrzebę posiadania własnego, znanego już i wygodnego stroju do porodu, warto odpowiednio wcześnie dokonać zakupu własnej koszuli, którą zabierze się ze sobą do szpitala.

Koszula do karmienia i porodu – na co zwrócić uwagę?

W momencie witania na świecie maluszka, w szpitalu nie sprawdzi się zwykła koszula nocna w rozmiarze XXL czy bardzo duży T-shirt. Koszula do porodu musi bowiem być nie tylko komfortowo obszerna, ale także powinna spełniać kilka ważnych funkcji. Pod uwagę należy wziąć:

Krój

Koszula nie powinna ona krępować ruchów, ma mieć miejsce na duży brzuch i mówiąc ogólnie, ma być zaprojektowana od razu pod kątem porodu. Jedną z ważnych cech będzie np. rozpinany tył koszuli. Dzięki takiej opcji możliwe jest bezproblemowe i szybkie wykonanie znieczulenia zewnątrzoponowego. Ważny jest także odpowiednio zaprojektowany przód (z wycięciami). Dzięki temu koszuli można używać na końcu ciąży, ale umożliwia ona również karmienie niemowlęcia po porodzie.

Długość

Optymalną opcją będzie koszula sięgająca do połowy uda. Zbyt długa mogłaby bowiem utrudniać akcję porodową, a za krótka mogłaby stać się krępująca (np. w czasie spacerów po szpitalnym korytarzu).

Materiał wykonania

Postawić tu należy na produkty wykonane z naturalnych włókien. Tylko one zapewnią prawidłową cyrkulację powietrza i będą przyjazne dla skóry.

Decyzję trzeba podjąć także jeśli chodzi o fason koszuli. Niektóre z nich mogą być zapinane na guziki. Są bardzo wygodne przy karmieniu, ale mogą się rozpiąć w najmniej spodziewanym momencie. Drugą opcją są koszule bez guzików, ale z dekoltem. Ważne wtedy, by był on na tyle głęboki, aby dziecko można było bez problemu przystawić do piersi. Dekolt ma ułatwić także kangurowanie, to znaczy bezpośredni kontakt matki i dziecka tuż po porodzie – skórą do skóry.

Gdzie kupić idealną koszulę?

Obecnie producenci inspirowani potrzebami przyszłych mam, proponują bogatą ofertę obejmującą wiele rodzajów koszul do porodu i karmienia. Najlepszym miejscem do nabycia tego typu rzeczy, jest sklep dla niemowląt i mam, gdzie znajdzie się najlepiej dopasowane produkty. Jednym z takich miejsc jest sklep abc-bobasa.pl. Oferowane są tam produkty najlepszych polskich firm.

Poszukując koszuli do karmienia czy do porodu, ma się dostęp do szerokiego wyboru produktów, ponieważ projektanci dbają o kobiety ciężarne i karmiące. Dzięki temu na różnych poziomach cenowych, można wybierać spośród koszul dostępnych w wielu fasonach, ale też wzorach oraz kolorach. Wiele kobiet zastanawia się, czy inwestycja w koszulę do porodu jest potrzebna. Jest to kwestia indywidualna i wiele zależy od oczekiwań, planów, jak i okoliczności finansowych. Niektóre z pań chcą, by dana koszula służyła im wyłącznie w czasie porodu. W takim przypadku warto postawić na koszule tańsze, a nawet jednorazowe (które pobrudzone, po użyciu można po prostu wyrzucić). Natomiast kobiety, które chcą używać danej koszuli wiele razy, w szpitalu, przy karmieniu i później także w domu, powinny postawić na model o funkcjonalnym kroju i wykonanym z dobrego materiału.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści