5 maja 2021

Na co zwrócić uwagę kupując wkładkę do wózka?

Wkładka do wózka to bardzo praktyczny element wyprawki, który wpływa na komfort dziecka, ale również na wygodę rodziców. Na co warto zwrócić uwagę przy jej zakupie? Z jakiego materiału powinna być wykonana, by była trwała i praktyczna?

Wkładka do wózka – dla dziecka, czy dla rodzica?

Wkładka do wózka to gadżet, który bardzo wiele ułatwia przede wszystkim rodzicom. Osłania materiał wózka, chroniąc go przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, jest łatwy w czyszczeniu oraz łatwy w montażu. Czy jednak tylko rodzic korzysta na zakupie takiego wsadu do spacerówki? Dla dziecka również nie pozostaje to obojętne. Wkładka do wózka wykonana z naturalnych materiałów wpływa na komfort termiczny dziecka w wózku. Miękki materiał i swobodny obieg powietrza sprawiają, że maluchowi jest wygodnie, a jego plecki nie przegrzewają się i nie pocą.

Czym kierować się przy wyborze wkładki do wózka?

Jeśli jesteś przekonany o zakupie wkładki do wózka, powinieneś wiedzieć, na czym się skupić, wybierając model dla siebie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które różnią się między sobą funkcjonalnością oraz jakością wykonania.

  • Kształt wkładki – na początku warto zwrócić uwagę na kształt i model wkładki. Wiele sklepów oferuje wkładki uniwersalne oraz te, dopasowane idealnie do modelu wózka. Znacznie bardziej praktyczne i wygodniejsze w użytkowaniu są te dopasowane do wózka. Kupując wkładkę uszytą na wymiar modelu wózka, który posiadasz, masz gwarancję, że będzie ona dopasowana. To oznacza, że żaden element wkładki nie będzie się zawijał lub wystawał z wózka. Na uwagę zasługuje również montaż. W przypadku wkładek dopasowanych jest on bardzo intuicyjny, a zatem łatwy i szybki.
  • Materiał wkładki – kolejny bardzo ważny aspekt, który decyduje o funkcjonalności i wygodzie. Wkładka do wózka powinna być wykonana z materiałów naturalnych, wysokiej jakości. Najlepiej sprawdzają się bawełna oraz bambus. Są to tkaniny oddychające, łatwe w utrzymaniu w czystości. Dzięki temu dziecko się nie przegrzewa, a powstałe plamy łatwo poddają się działaniu detergentów. Wkładka może być również wykonana z materiałów miękkich, przyjemnych w dotyku. Najlepiej sprawdzają się tu velvet oraz minky. Są to tkaniny wyjątkowo lubiane przez dzieci. Wkładki uszyte z minky lepiej sprawdzają się w okresie zimowym, ponieważ są cieplejsze od wkładek bawełnianych.
  • Dodatkowe elementy – wkładki mogą posiadać elementy dodatkowe, które bardzo wpływają na ich funkcjonalność. Szczególnie polecanym dodatkiem jest wodoodporny podnóżek. Sprawdza się on szczególnie na spacerach w deszczową pogodę. Dzięki niemu wkładkę łatwo utrzymać w czystości. Zabrudzenia wystarczy przetrzeć zwilżoną ściereczką. Innymi bardzo praktycznymi dodatkami, w jakie może być wyposażona wkładka do wózka, są: poduszka, ochraniacze na pałąk, nakładki na pasy.
  • Łatwość w czyszczeniu – wkładka do wózka z założenia ma życie rodzicom ułatwiać, nie utrudniać. Warto zatem wybrać taką, którą będzie można wyprać w pralce. Dzięki takiej wkładce rozlany sok, czy roztopione lody już nie będą Wam straszne. Przy okazji należy również zwrócić uwagę na wzór wkładki. Materiał powinien mieć żywe kolory, które nie będą ulegać ścieraniu i nie wyblakną na skutek prania.
  • Wypełnienie – niektóre wkładki mogą posiadać wypełnienie. Warto zdecydować się na taki model w okresie jesienno-zimowym, ponieważ warstwa wypełnienia dobrze izoluje dziecko od zimna. Jest to szczególnie przydatne w chłodniejsze dni lub wieczory, kiedy jest jeszcze za wcześnie na używanie śpiworka.

Już wiesz, na co warto zwrócić uwagę, kupując wkładkę do wózka. Kierując się powyższymi wskazówkami, wybierzesz produkt, który spełni potrzeby Twoje i Twojej pociechy.
Niezwykle duży wybór dedykowanych wkładek dostępny jest również na stronie https://smyklove.pl/.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści