14 czerwca 2021

Najpiękniejsze letnie wieńce pogrzebowe

Wybór właściwych kwiatów na pogrzeb nigdy nie jest prosty. Z jednej strony musimy się bowiem mierzyć z bólem po stracie bliskiej nam osoby, z drugiej natomiast chcemy w godny sposób oddać jej cześć. Z tego właśnie powodu przed podjęciem ostatecznej decyzji warto rozważyć wszystkie opcje.

Wieńce pogrzebowe wykonywane są w przeróżny sposób. Najczęściej jednak powstają na specjalnych podkładach lub floretach – pozwala to na odpowiedni dobór i umocowanie kwiatów, tak aby stworzyły spójną, ładną kompozycję.

To właśnie typ kwiatów stwarza klientom kwiaciarni najwięcej problemów. W sieci często spotkać można się z pytaniami, na co warto się zdecydować, a czego należy unikać. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na piękne wieńce z roślin letnich.

Kwiaty na pogrzeb – wieńce małe i duże

Nie liczy się rozmiar. Każda kompozycja okaże się dobrym wyborem, jeśli kryje się za nią pamięć i uczucie do zmarłej osoby. Czasem jednak warto zastanowić się nad tym, jakie dokładnie kwiaty powinny się w niej znaleźć.

Od lat ogromną popularnością cieszą się oczywiście róże. Wieńce pogrzebowe z tych kwiatów okażą się bardzo „bezpiecznym” wyborem. Głównie ze względu na to, jak są one oceniane przez postronne osoby i jaki ładunek emocjonalny przenoszą. Okażą się doskonałym wyborem do tego, aby uczcić pamięć zmarłej osoby – dobrym wyborem będą zwłaszcza róże czerwone i pomarańczowe.

Jakie jeszcze kwiaty cieszą się popularnością? Wspomnieć trzeba między innymi o frezjach, kaliach, gerberach czy liliach. Wieńce pogrzebowe wykonane z takich roślin prezentują się naprawdę bardzo ładnie. Zwłaszcza gdy zostaną w odpowiedni sposób ozdobione, umiejętnie dobranymi dodatkami.
W razie trudności z wyborem, zawsze można poprosić o pomoc specjalistów.

Pracownicy kwiaciarni doskonale znają się na kompozycjach kwiatowych, dzięki czemu będą w stanie zaproponować najlepsze wiązanki na pogrzeb. W ten sposób zyskujemy pewność, że zakupiony wieniec okaże się „na miejscu” i że pozwoli nam oddać cześć zmarłej osobie.

Treść sponsorowana.

Powiązane treści