20 stycznia 2021

Namioty tipi dla dzieci – funkcjonalne, czy chwilowo modne?

Namioty tipi dla dzieci posiadają kwadratową podstawę, którą najczęściej jest miękki kocyk oraz cztery, drewniane, podłużne elementy, stanowiące stelaż dla tkaniny. Stelaż zwęża się ku górze i podlega połączeniu, najczęściej poprzez związanie elementów drewnianych. Namioty tipi dla dzieci są obecnie bardzo modnym gadżetem, zdobiącym pokoje najmłodszych. Czy poza modą warto zwrócić na nie uwagę w ujęciu funkcjonalnym oraz bezpieczeństwa użytkowania?

Namioty tipi – ulubiony kącik wyciszenia i strefa relaksu

Pięknie prezentujące się namioty tipi, których styl dopasować można do tematyki aranżacji pokoju dla dziecka znajdziesz między innymi w internetowym sklepie dla dzieci Ola4Kids. Dziecięce namioty tipi są przedmiotami wysokiej jakości, które zostały dopuszczone do użytku przez najmłodszych w wyniku szeregu testów, potwierdzonych certyfikatami. Praktyczne namioty tipi owszem, są bardzo modne jednak na trendach się nie kończy. Te proste konstrukcje są łatwe w montażu i demontażu, a na co dzień stanowią niezwykle funkcjonalny element wyposażenia dziecięcego pokoju. Namioty tipi dla najmłodszych są ich ulubionym miejscem na chwilę relaksu. Każde dziecko uwielbia chować się w swojej prywatnej kryjówce, by móc wyciszyć się, skupić lub po prostu przejrzeć książeczkę. Dla dzieci, które posiadają nieograniczone rezerwy energii namioty tipi przede wszystkim są miejscem zabawy, która nieodłącznie wiąże się z posiadaniem skrytki lub domu.

Namioty tipi, a tradycyjne namioty dla dzieci

W dziecięcych pokojach coraz częściej spotykamy namioty o tradycyjnym kształcie. Prostokątna podstawa tworzy wiele możliwości zabawy, a forma namiotów sprawia, że we własnym pokoju dziecko czuje się jak na biwaku. Tradycyjne namioty, choć stylowe i sentymentalne dla większości rodziców, pamiętających piękne chwile z dzieciństwa, wiążące się z nocowaniem w namiocie, są odrobine mniej funkcjonalne od namiotów tipi. Przede wszystkim zajmują więcej miejsca, co w dziecięcym pokoju może mieć znaczenie. Namiot tradycyjny sprawdzi się w pokoju rodzeństwa. Ustawiony na środku pokoju stworzy subtelną granicę pomiędzy strefami obojga dzieci. Przestrzeń namiotu będzie wspólna.

dziecięcy namiot tipi

Czy warto kupić namiot tipi dla dziecka?

Namioty tipi to stylowe, bezpieczne akcesoria dla dzieci, które nie tylko pięknie wyglądają w pokoju, ale spełniają funkcję praktyczną. Jeżeli chcesz sprawić radość dziecku w wieku przedszkolnym, podarowanie namiotu tipi będzie bardzo dobrym pomysłem. Dobierz kolorystykę uniwersalnie, by pasowała do wystroju pomieszczenia oraz zachwyć dziecko propozycją wspólnego czytania w namiocie. Według specjalistów z Ola4Kids.pl relaks w towarzystwie bliskiej osoby to dla dziecka nie tylko efektywny wypoczynek, ale wzmocnienie więzi z opiekunem oraz poczucia bezpieczeństwa. Dziecko będzie codziennie korzystało ze swojego, prywatnego królestwa. Namioty tipi pobudzają u dzieci kreatywność, zapewniając moc wspaniałej zabawy każdego dnia. Są produktami, które dedykowane są chłopcom i dziewczynkom. Świetnie wyglądają wieczorem, udekorowane kolorowymi lampkami cotton balls.

Materiał promowany.

Powiązane treści