9 czerwca 2022

Organizacja ślubu to niełatwa sprawa. Sprawdź, o czym musisz bezwzględnie pamiętać

Organizacja ślubu i wesela zwykle pochłania sporo czasu, wymaga również wielozadaniowego podejścia. Para młoda musi bowiem pomyśleć o strojach, poczęstunku, muzyce czy dekoracjach. Oto aspekty, na które bezwzględnie należy zwrócić uwagę.

Organizacja ślubu – stroje i dodatki

Bardzo istotne w kontekście organizacji ślubu, są stroje dla pary młodej. Należy zadbać o to, aby były one spójne i idealnie do siebie pasowały. Przykładowo, jeśli panna młoda stawia na klasyczną elegancję, pan młody powinien mieć na sobie frak. Tymczasem, jeśli wesele ma być zorganizowane w stylu boho, suknia panny młodej powinna być delikatna i zwiewna, zaś strój pana młodego może być nieco bardziej fantazyjny, z dodatkiem szelek czy ciekawego kapelusza. W niektórych przypadkach dobrze jest także zadbać o stroje zmienne, szczególnie w kontekście sukni panny młodej. Jeśli wesele odbywa się w plenerze, lepszym rozwiązaniem będzie krótsza sukienka, na którą można zamienić długą suknię ślubną po uroczystości zawarcia związku małżeńskiego.

Jak zorganizować dekoracje na wesele?

Każda para młoda musi pamiętać o ciekawych dekoracjach, które nadadzą uroczystości niesamowitego charakteru. Choć obecnie restauracje oferują stworzenie dekoracji we własnym zakresie, warto zapytać, z czego dokładnie będą się one składać. Czasami lepszym rozwiązaniem będzie na przykład zakup świec, balonów czy girland, które rozwiesimy na sali weselnej we własnym zakresie. Organizacja ślubu sprowadza się też do udekorowania kościoła bądź innego miejsca, w którym odbędzie się uroczystość. Pamiętajmy tutaj w szczególności o kwiatach, najlepiej żywych, w stonowanych kolorach. Dobrym rozwiązaniem będą też wstążki doczepione do ławek bądź krzeseł oraz serpentyny czy konfetti na wesele. Nie zapomnijmy również o udekorowaniu samochodu pary młodej – w tym kontekście warto postawić na klasyczną elegancję, czyli stonowane, lekkie dodatki.

Organizacja ślubu i wesela, a usadzenie gości

Jak zorganizować wesele, na którym pojawi się duża liczba gości? Przede wszystkim nie można zapomnieć o winietkach na stół, dzięki którym każdy będzie wiedział, gdzie ma usiąść. Jest to duże ułatwienie pod kątem organizacyjnym, jednak samo usadzenie gości warto dokładnie przemyśleć. Dobrze posadzić obok siebie osoby, które się znają i które mają jakieś wspólne tematy do rozmowy. Możemy także zorganizować osobny stół dla dzieci, które zwykle na weselach dobrze bawią się w swoim towarzystwie. Alternatywą dla winietek będzie plan rozkładu stołów, umieszczony na wejściu do sali.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści