10 kwietnia 2024

Pielęgnica do włosów. Zbędny gadżet czy urządzenie rzeczywiście poprawiające kondycję włosów?

Włosy to ozdoba każdej kobiety oraz jeden z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Nic więc dziwnego, że przykładamy tak wiele uwagi do dbania o nie – stosujemy rozmaite odżywki, olejki i profesjonalne zabiegi. Nie zawsze przynoszą one jednak oczekiwane efekty w postaci gęstych, lśniących i mocnych włosów. I tu na scenę wkracza pielęgnica do włosów – popularne wśród kobiet urządzenie, które może odmienić na lepsze wygląd czupryny, przywrócić kosmykom blask i trwale poprawić ich kondycję. Sprawdźmy, czy pielęgnica rzeczywiście ma szansę zadziałać, czy może jest to kolejne urządzenie, którego zakup lepiej sobie darować!

Czym jest pielęgnica do włosów? Na jakiej zasadzie działa?

Wygląd pielęgnicy może być nieco mylący – na pierwszy rzut oka bardzo przypomina ona bowiem inne, popularne urządzenie do włosów, a mianowicie cieszącą się raczej złą sławą prostownicę. Niech jednak sama konstrukcja i design pielęgnicy nikogo nie zmyli! Urządzenie to, w przeciwieństwie do prostownicy, nie niszczy bowiem włosów, lecz je pielęgnuje. Zadaniem pielęgnicy jest bowiem głębokie odżywienie i kompleksowa odbudowa kosmyków.

Pielęgnica do włosów działa za pomocą ultradźwięków i promieniowania podczerwonego. Dzięki temu znajdujące się na włosach produkty odżywcze są wprowadzane głęboko w strukturę włosa. Dzięki jej zastosowaniu na ostatnim etapie pielęgnacji, cenne składniki mają szansę wniknąć we włosy i zostać w nich utrzymane na dłużej. Pielęgnica emituje delikatne ciepło, dzięki czemu wygładza włosy, lecz w żaden sposób nie narusza ich struktury. Jej stosowanie jest więc w pełni bezpieczne i zalecane także osobom, które posiadają suche, cienkie i zniszczone przez zabiegi włosy.

To jednak jeszcze nie wszystko! Pielęgnica może zostać także z powodzeniem wykorzystana w celu pogłębienia efektów koloryzacji lub tonowania włosów. Pod wpływem ultradźwięków pigment może bowiem mocniej wniknąć w strukturę włosów, intensywniej je zabarwić, a także przedłużyć trwałość koloryzacji. Zabieg przeprowadzony z pielęgnicą chroni więc włosy przed zbyt szybkim wypłukiwaniem się koloru.

Jak korzystać z pielęgnicy? Jak często wykonywać zabiegi?

Zabiegi z udziałem pielęgnicy możemy wykonać w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Doświadczona fryzjerka, po zapoznaniu się z kondycją włosów klientki i jej potrzebami, dobierze odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne oraz zadba o prawidłowe przeprowadzenie zabiegu. Pielęgnicę można także kupić na własny użytek i korzystać z niej w domowym zaciszu. To świetna propozycja dla tych kobiet, które chcą lepiej zadbać o kondycję i wygląd swoich włosów, lecz nie mają czasu lub pieniędzy na regularne wizyty u fryzjera.

Decydując się na korzystanie na własną rękę z możliwości pielęgnicy do włosów, warto mieć świadomość, że aby dostrzec jej pozytywny wpływ na czuprynę, zabiegi z jej udziałem trzeba wykonywać systematycznie. Należy także używać odpowiednich produktów, dopasowanych do potrzeb swoich włosów i ich aktualnego stanu. To bowiem one, a nie sama pielęgnica do włosów, wpływają bowiem pozytywnie na kondycję naszych kosmyków, odbudowując je od wewnątrz, wzmacniając i nadając blasku.

Artykuł partnera.

Powiązane treści