4 lutego 2022

Przygotowanie do przedszkola – czego nie może zabraknąć w wyprawce?

Dla większości rodziców posłanie dziecka do przedszkola to naprawdę duże wydarzenie. W pierwszej kolejności starają się oni wybrać jak najlepszą placówkę. Zwracają uwagę, jak dużo w ciągu dnia dzieci bawią się na zewnątrz, czy jest język angielski i inne dodatkowe zajęcia, a także jakie jedzenie jest podawane maluchom. Następnie starają się odpowiednio przygotować swoją pociechę, marząc o tym, żeby pierwsze tygodnie nie zakończyły się regularnym płaczem. W co zaopatrzyć dziecko przed pierwszą wizytą w przedszkolu i jak okazać mu odpowiednie wsparcie? Oto kilka podpowiedzi!

Wsparcie i wyprawka do przedszkola

Chcąc wesprzeć swoje pociechy, rodzice czytają dzieciom książeczki opowiadające o przedszkolu, tłumaczą, dlaczego będzie to wspaniały czas i z zaangażowaniem bawią się we wszystkie zabawy podczas adaptacji. To jednak nie wszystko! Konieczne jest również wyposażenie dziecka w niezbędne przedmioty, które znacznie ułatwią mu funkcjonowanie w placówce. To między innymi wygodne kapcie, worek do ich przechowywania oraz śpiworek do przedszkola.

Leżakowanie – koc, kołdra czy śpiworek do przedszkola?

W większości placówek codziennie odbywa się tak zwane leżakowanie, czyli czas drzemki. Dotyczy to zwłaszcza młodszych dzieci, u których tego typu odpoczynek jest naprawdę konieczny. Maluchy potrzebują jednak specjalnego okrycia, dzięki któremu zrobi im się ciepło i przytulnie, co pomoże im zasnąć. Rodzice stosują w tym celu koce i cienkie kołderki, jednak o wiele lepszym pomysłem jest zakup śpiworka, takiego jak te dostępne w sklepie https://wyprawkadoprzedszkola.pl/. Są one dodatkowo wyposażone w małą poduszkę, co podnosi komfort odpoczynku. Co więcej, takie śpiworki do przedszkola mają specjalny pokrowiec. Znacznie ułatwia to ich przechowywanie, a także zwijanie i rozkładanie. Z pewnością panie przedszkolanki będą Ci wdzięczne za tak praktyczne rozwiązanie. Śpiworki do przedszkola sprawdzają się znacznie lepiej niż kołderki lub koce, gdyż są o wiele bardziej poręczne, lepiej grzeją i nie zsuwają się z łóżeczka. Dziecko będzie się w nich czuło jak w kokonie, przez co wzrośnie jego poczucie bezpieczeństwa i zwiększą się szanse na drzemkę.

Śpiworki do przedszkola – wzory atrakcyjne dla przedszkolaka

W momencie, gdy decydujesz się na zakup śpiworka do przedszkola, pamiętaj, żeby wybrać wzór, który przypadnie do gustu Twojemu dziecku! Chłopcom z pewnością spodobają się śpiworki w samochody, autobusy, koparki lub zwierzątka. Z kolei dziewczynki będą zachwycone, gdy będą mogły zasypiać pod śpiworkiem w jednorożce, wróżki lub wesołe króliczki. Kupując śpiworek do przedszkola, zwróć również uwagę na jego rozmiar. Powinien być on dopasowany do wzrostu dziecka i umożliwiać mu swobodne ruchy.

Artykuł promocyjny

Powiązane treści