24 maja 2022

Topper na tort na Dzień Matki – sprawdź, dlaczego warto spersonalizować swój wypiek

Dzień Matki to świetna okazja na wyrażenie uczuć dla bliskiej osoby. Jeśli zamierzasz upiec swojej mamie tort w prezencie, warto ozdobić go w taki sposób, aby poza doskonałym smakiem, zachwycił solenizantkę także przesłaniem. Z pomocą przyjdzie topper na tort, który sprawi, że Twój wypiek nie tylko świetnie się zaprezentuje, ale także opowie o Twojej miłości. W naszym artykule przedstawimy Ci te dekoracje i podpowiemy, na jakie motywy warto się zdecydować.

Czym jest topper na tort?

Topper na tort to niewielka, lekka dekoracja, którą najczęściej wykonuje się ze sklejki, papieru lub pleksi. Część ozdobna umieszczona jest na cienkim patyczku, który z łatwością wbijesz w masę tortu. Mnogość dostępnych w specjalistycznych sklepach wzorów i kolorów sprawia, że bez trudu wybierzesz motyw dostosowany do okazji.

Poznaj zalety topperów na tort

Nie musisz być zawodowym cukiernikiem, żeby Twoje wypieki prezentowały się doskonale od strony wizualnej. Jeśli nie masz czasu lub dostatecznych umiejętności, aby przygotować własnoręczne dekoracje, zaopatrz się w toppery. Decydując się na ten produkt, masz pewność, że ozdoba będzie się świetnie prezentować i nie uszkodzi, zanim zdążysz podarować tort solenizantce.

Trwałość

Prostota użytkowania to nie jedyna zaleta tych dekoracji. Motywy wykonane z drewna oraz pleksi są niezwykle trwałe, więc obdarowana będzie mogła je zachować na pamiątkę i wspominać wspólnie spędzone chwile nawet po wielu latach.

Bezpieczeństwo

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo solenizantki ani innych gości, którzy będą kosztować Twoich wypieków. Dobrej jakości toppery są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Same w sobie nie są jadalne, ale nie wchodzą w żadne reakcje z pożywieniem, więc możesz poczęstować swoim tortem nawet najmłodszych członków rodziny.

Duży wybór motywów

W specjalistycznych sklepach cukierniczych znajdziesz bardzo duży wybór topperów na tort. Z łatwością dopasujesz motyw do okazji, formy i wielkości Twojego wypieku oraz tego, co chcesz przekazać solenizantce.

Jaki topper na Dzień Matki wybrać?

Klasycznym motywem, który na pewno przypadnie do gustu Twojej mamie, jest minimalistyczne serduszko. Możesz uzupełnić je napisem „Kocham Cię” lub pozostawić samodzielnie, aby mówiło samo za siebie. Dobrym pomysłem jest spersonalizowanie wypieku, tak aby solenizantka czuła, że włożyłeś w nie serce. Zamów topper z imieniem mamy, datą lub cytatem, który odnosi się do Waszych wspólnych wspomnień, a na pewno wywołasz uśmiech na jej twarzy.

Artykuł promocyjny

Powiązane treści