28 listopada 2023

W co ubrać noworodka na jesienny i zimowy spacer?

Niektórzy rodzice, szczególnie młodzi, zastanawiają się, czy jesień oraz zima to odpowiednie pory roku na regularne spacery z maluszkiem. Wbrew powszechnemu przekonaniu, że w trakcie zimniejszych dni lepiej spędzić dzień z dzieckiem w domu, jesienny lub zimowy spacer to świetny sposób na aktywność z maluchem. Wyobraź sobie – różnokolorowe liście drzew, piękne słońce wyłaniające się zza linii chmur – chłodniejsze dni wcale nie muszą oznaczać siedzenia w domu! Kluczowa kwestia to oczywiście odpowiedni ubiór malucha. Dzięki dobrze przemyślanym warstwom i materiałom wysokiej jakości dziecko z pewnością nie zmarznie. Sprawdź, jak powinno ubierać się maluszki podczas jesiennych i zimowych miesięcy.

Kiedy wybrać się na pierwszy jesienny spacer z dzieckiem?

Pierwszy spacer z noworodkiem to wyjątkowe wydarzenie dla młodych rodziców. W przeszłości sugerowano, że najlepiej jest poczekać z pierwszym spacerem aż do 2-3 tygodni życia dziecka. Jednak obecnie podejście to uległo zmianie. Jeśli zarówno dziecko, jak i mama czują się dobrze, to maluszka można zabrać na spacer już kilka dni po narodzinach, o ile warunki pogodowe są korzystne i temperatura jest odpowiednia. Dla dzieci urodzonych wiosną i latem, pierwsza mała wyprawa może rozpocząć się już 3-4 dnia po narodzeniach. Dla dzieci urodzonych jesienią i zimą, warto poczekać nieco dłużej, około 1-2 tygodnie.

Jak ubrać malucha na spacer?

Jesień to pora roku, kiedy temperatura powietrza spada, jednak nie zawsze należy ubierać maluszka przesadnie ciepło. Nadmiernie grube ubrania, czy zbyt wiele warstw mogą powodować przegrzewanie, co z kolei prowadzi do obniżenia odporności delikatnego organizmu niemowlęcia. Dlatego ważne jest zachowanie równowagi. Jak więc ubrać niemowlę jesienią? Najlepiej postępować zgodnie z zasadą, że noworodkom i niemowlętom zawsze zakłada się o jedną warstwę ubrań więcej niż samemu sobie. To podejście jest znane jako ubieranie na „cebulkę”. Dzięki temu maluchy będą ubrane ciepło, a jednocześnie się nie przegrzeją. Równie ważnym aspektem jest rodzaj materiału, z którego wykonane są elementy garderoby dziecka. Wysokiej jakości produkty Konges Slojd są synonimem komfortu, ponieważ zapewniają odpowiednią termoregulację, dzięki czemu maluch mniej się poci.

To, jak ubrać niemowlę na spacer, będzie zależało od aktualnych warunków pogodowych. W ciepłe dni wystarczy body z długim rękawem, lekka bluzka lub sweter, cienka kurtka, a także niezbędna czapeczka, ponieważ ciało małych dzieci szybko traci ciepło przez głowę. Nie zapomnij również o skarpetkach, które nie powinny być zbyt obcisłe, aby nie krępować krążenia, ale także nie zbyt luźne, żeby nie zsuwały się z nóżek niemowlęcia. A co zrobić w przypadku chłodniejszych dni? Wtedy zaleca się śpioszki, kaftanik i kombinezon i oczywiście wspomnianą już wcześniej czapeczkę.

Przygotowanie ubranek na jesienne spacery często jest wyzwaniem, ponieważ temperatury w tym okresie mogą być bardzo zróżnicowane. Poranki bywają chłodne, dlatego ważne jest, aby dobrze zabezpieczyć dziecko szczególnie o tej porze dnia. Popołudnia zazwyczaj są cieplejsze, więc można wtedy rozważyć zdejmowanie jednej z wierzchnich warstw lub wymianę grubej kurtki na cieńszą alternatywę.

Zwróć również uwagę na to, aby ubrania dla dziecka były wykonane z naturalnych materiałów. Wysokiej jakości produkty Konges Slojd lub innych marek sprawiają, że maluch nie poci się, ponieważ ubrania zapewniają odpowiednią termoregulację. Jeśli podczas spaceru temperatura się podniesie, możesz śmiało zdjąć jedną z warstw, w którą ubrany jest maluch. Dzięki temu dziecko się nie przegrzeje.

Artykuł sponsorowany.

Powiązane treści