9 maja 2023

W co zapakować upominki dla gości na chrzest

Chrzest to wyjątkowe wydarzenie w życiu malucha i jego rodziców, dlatego wymaga wyjątkowej oprawy. Aby je uświetnić, warto przygotować drobne upominki dla gości. Te podkreślą dbałość o detale gospodarzy przyjęcia i sprawią uśmiech na twarzy obdarowanych.

3 pomysły na pakowanie upominków dla gości chrztu

Upominki dla gości możesz zapakować w:

  • małe słoiczki — możesz nakleić na nie personalizowaną naklejkę lub zawiązać wstążkę,
  • kartonowe opakowania — ich wymiar dopasujesz do konkretnego upominku,
  • wielorazowe woreczki ecru — ich kolor nawiązuje do czystości, jaka kojarzy się z chrztem. Z kolei korzystna cena zachęca do zakupu.

Która opcja z powyższych jest najlepsza? To zależy od Twoich potrzeb, założeń budżetowych i rodzaju prezentów, które przygotujesz. Warto jednak bliżej przyjrzeć się woreczkom ecru z organzy. Są delikatne i subtelne, a przy tym trwałe. Mogą być również wielokrotnie wykorzystywane.

Woreczki ecru z organzy – charakterystyka

Na rynku znajdziesz woreczki ecru z organzy, która jest sztywnym materiałem nieulegającym zagnieceniom czy odkształceniom. Dzięki temu zawsze wygląda elegancko i efektownie. Produkt jest częściowo przezroczysty, dlatego prezentuje się lekko i subtelnie, a także eksponuje to, co znajduje się we wnętrzu woreczka. Organza jest wytrzymała, dlatego można w niej przechowywać zarówno drobne i lekkie przedmioty, jak i te nieco większe oraz cięższe – wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar woreczka.

Produkuje się sakiewki m.in. w następujących rozmiarach:

  • 5 x 7 cm,
  • 15 x 20 cm,
  • 18 x 24 cm,
  • 26 x 35 cm.

Dobrej jakości sakiewki są wyposażone w ściągany sznurek, który pełni funkcję ozdobną oraz praktyczną. Można zawiązać go w kokardkę, aby ozdobić opakowanie np. na prezent. Poza tym sznureczek pełni też funkcję ochronną, ponieważ zabezpiecza zawartość przed rozsypaniem się. Dzięki temu można w sakiewce przechowywać nawet drobne rzeczy, takie jak monety, biżuterię czy suszone zioła.

Dlaczego warto kupić woreczki ecru?

Woreczki ecru to gwarancja:

  • korzystnej ceny – produkty wypadają opłacalnie na tle innych opakowań,
  • wysokiej jakości – woreczki z organzy są wytrzymałe m.in. na podarcia,
  • ekologicznego i świadomego wyboru – woreczki wielorazowe można wykorzystywać na różne sposoby i prać, więc posłużą przez wiele lat.

Na rynku znajdziesz woreczki jednolite lub z grafikami, dzięki czemu możesz wybrać, czy wolisz bardziej stonowaną wersję, czy tę nawiązującą do konkretnej tematyki.

Jak można wykorzystać woreczki ecru?

Woreczki ecru to doskonały pomysł na zapakowanie prezentów dla gości uczestniczących w przyjęciu z okazji komunii, chrztu, bierzmowania czy ślubu, ale nie tylko. Subtelny kolor podkreśli charakter uroczystości, a także będzie nawiązywał do czystości i delikatności. W woreczku możesz umieścić słodycze, mini-kosmetyki, minimiody czy herbaty. Wszystko zależy od Twojego poczucia estetyki, założeń budżetowych czy potrzeb. Woreczki sprawdzą się także do zapakowania prezentu dla nowożeńców, chrzczonego dziecka czy chrześniaka idącego do komunii. Możesz dobrać rozmiar odpowiadający konkretnym potrzebom związanym z wymiarami prezentu.

Elementy sprawdzą się także do stworzenia subtelnych dekoracji z okazji świąt czy nadchodzącej wiosny. Można w nich przechowywać również biżuterię czy stworzyć pachnące saszetki do szafy –  warto do nich dodać suszoną lawendę, aby zabezpieczyć się przed molami.

Artykuł partnerski

Powiązane treści