13 stycznia 2021

Wybieramy pościel dla noworodka, jaką wybrać?

Spis treści:
1. Pościel niemowlęca z włókien bambusowych? Jak najbardziej!

2. Za co jeszcze cenimy pościel bambusową?

3. Pościel noworodkowa z tkaniny velvet coraz popularniejsza

Jako że niemowlę większość czasu przesypia, należy zadbać o to, aby nic nie zakłócało jego snu.

Istotne są nie tylko odpowiednie ubranka, ale też pościel dla noworodka. Jej wybór powinien być dobrze przemyślany, w oparciu o potrzeby i preferencje najmłodszych. Skóra małego dziecka jest bardzo wrażliwa, skłonna do podrażnień i uczuleń. Nietrudno o wystąpienie jakiejś wysypki, uczulenia, świądu, pieczenia czy zaczerwienienia. Można jednak zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości skórnych, jeśli zainwestujemy w dobrej jakości pościel dla niemowlaka, wykonaną z tkanin naturalnych, bezpiecznych, miękkich i przyjemnych w dotyku. Wielu rodziców jest zgodnych co do tego, że najlepszym wyborem okazuje się pościel z tkaniny bambusowej i velvet. Czas sprawdzić, z czego dokładnie wynika to stwierdzenie.

pościel dla niemowlaka z bambusa

Pościel niemowlęca z włókien bambusowych? Jak najbardziej!

Bambus ze względu na swoje unikalne właściwości i szereg zalet znalazł szerokie zastosowanie. Z włókien bambusowych powstaje nawet pościel niemowlęca i szereg innych tekstyliów dziecięcych. Tkanina bambusowa jest naturalna, ekologiczna i biodegradowalna. Na jej korzyść przemawia niezwykła miękkość i jednocześnie duża wytrzymałość. Do uprawy bambusa nie używa się żadnych chemicznych środków ani pestycydów, gdyż roślinę tę rzadko kiedy atakują jakieś szkodniki. Obróbka surowca również nie zagraża w żadnym stopniu środowisku naturalnemu. Bambus wspaniale sprawdza się do produkcji wszelkiego rodzaju tkanin, które mogą być użytkowane już przez najmłodszych.

Pościel dla niemowlaka w dinozauryPościel dla noworodka w goździki

• Za co jeszcze cenimy pościel bambusową?

Na korzyść bambusowej pościeli dla niemowlaka przemawia jej antystatyczność. Nie przyciąga ona drobinek kurzu ani roztoczy, wobec czego sprawdzi się nawet w przypadku alergików. Posiada także właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, przeciwdziałając namnażaniu się chorobotwórczych drobnoustrojów. Można mieć pewność co do zdrowego i komfortowego snu swojego podopiecznego. Znika też problem z nieprzyjemnym zapachem. Pościel z włókien bambusowych jest niezwykle trwała, zachowuje swoje pierwotne właściwości nawet po wielokrotnym praniu. Można liczyć na miękkość i gładkość, wysokie walory estetyczne, mnogość kolorów i wzorów do wyboru. Nie trzeba nawet stosować żadnych środków zmiękczających, co w przypadku dzieci jest niezwykle istotne.

Pościel dla noworodka velvet Koala

Pościel noworodkowa z tkaniny velvet coraz popularniejsza

Pościel noworodkowa z tkaniny velvet również stanowi wspaniały wybór. Podobnie jak ta z włókien bambusowych jest niezwykle miękka, przewiewna i oddychająca, nie trzeba martwić się o przegrzewanie dziecka. Na jej korzyść przemawia nieprzeciętna trwałość i jednocześnie delikatność. Tanina velvet jest antyalergiczna i antybakteryjna, odporna na chorobotwórcze grzyby i mole. Idealne sprawdza się już od najmłodszych lat życia dziecka. Jest to materiał całkowicie bezpieczny, o pluszowej strukturze, gładki, lekki i elegancki. Do zalet pościeli z tkaniny velvet zalicza się też bardzo łatwą pielęgnację. Nawet jeśli dojdzie do jej pochlapania, rozlany płyn spłynie po powierzchni velvetu. Kolejnym plusem będzie trwałość i głębia kolorów, niepodatność na gniecenie się – praktycznie można zapomnieć o prasowaniu.

Pościel dla niemowlaka butelkowa zieleńPościel dla noworodka pudrowy róż

Koala by HeartMade - pościel dla dzieci i dorosłych

Materiał promowany.

Powiązane treści