13 kwietnia 2021

Wygoda dla dziecka ale i dla młodej mamy – poduszki do karmienia w praktyce

Karmienie to codzienny moment bliskości między mamą i maleństwem. Jest to chwila wyciszenia, w czasie której warto zadbać o wygodę – zarówno swoją, jak również dziecka. W tym celu znakomicie sprawdzi się wygodna poduszka do karmienia. To funkcjonalne akcesorium, które przyda się zarówno w domu, jak i poza nim, w czasie spaceru po parku lub wyjazdu.

Pozycja w której karmi się dziecko, może z czasem prowadzić do odczuwalnego dyskomfortu, spowodowanego napięciem lub zmęczeniem mięśni. Niezależnie od tego czy karmisz swoją pociechę piersią, czy też butelką, obecność poduszki do karmienia z pewnością zwiększy komfort zarówno Twój, jak i malucha.

Czym charakteryzują się poduszki do karmienia piersią

Potocznie określane jako “fasolki” lub “rogale”, poduszki do karmienia piersią odznacza odpowiednio wyprofilowany kształt, który komfortowo dopasowuje się do ciała. Poduszkę nakłada się ją na pas, w pozycji siedzącej. Następnie układa w taki sposób, aby umieszczone na niej dziecko miało dostęp do pokarmu, a jego główka była wygodnie podtrzymana.

Produkty polskiej marki Lepre, poza charakterystyczną formą półksiężyca, odznacza także wykorzystanie wysokiej jakości, certyfikowanych materiałów (OEKO TEX 100). Zewnętrzna warstwa poduszki wykonana jest z trwałej i delikatnej dla skóry dziecka bawełny. Warstwa spodnia, dla zapewnienia wygody oraz stabilności, wykończona została miękkim materiałem typu velvet. Poduszki do karmienia Lepre posiadają sprężyste wypełnienie z antyalergicznej kulki silikonowej, dzięki czemu bezpiecznie podtrzymują dziecko, nie tracą kształtu, a przy tym są niezrównanie lekkie.

  • Przy karmieniu maluszka liczy się rzecz jasna także funkcjonalność, dlatego jeśli otoczka ulegnie zabrudzeniu, z łatwością można ją zdjąć i wyprać. Liczy się dbałość o detale, dlatego również i kryty zamek błyskawiczny został dobrany w taki sposób, aby nie stwarzał zagrożenia dla dziecka.

Poduszka tego typu jest skonstruowana tak, aby maluch mógł być przez cały czas blisko mamy. Przewiewne materiały zapewniają przy tym komfort cieplny, chroniąc przed przegrzaniem i zapewniając skórze komfort.

Dlaczego poduszka do karmienia jest tak przydatna

Domowe obowiązki i praca, zwłaszcza przy małym dziecku, wymagają ogromnych pokładów energii. W związku z tym każdego dnia mięśnie całego ciała intensywnie pracują – nawet przy pozornie tak prostych czynnościach jak noszenie szkraba na ręku. W czasie karmienia warto postawić na moment wytchnienia i zadbać o zdrowie swojego kręgosłupa.

Poduszka do karmienia odciąża plecy i barki, ponieważ podczas karmienia mama nie musi przez cały czas trzymać dziecka na ręku. Twoje barki szybko Ci za to podziękują – stałe napięcie może prowadzić do długotrwałego bólu mięśni ramion i pleców. Warto zatem postawić na akcesorium ułatwiające karmienie, kierując się zasadą, że wypoczęta mama, to szczęśliwa mama.

Poduszka rogal do karmienia równomiernie podtrzymuje całe ciało dziecka. Wypełnienie z silikonowej kulki idealnie dopasowuje się do maluszka, chroniąc jego kręgosłup, kark i główkę, podczas gdy mamy ręce mogą odpocząć. Dzięki temu moment karmienia można wykorzystać na odpoczynek lub nawet lekturę książki.

Tego typu akcesorium do karmienia to znakomity pomysł na prezent dla każdego rodzica, a odpowiednio profilowana forma sprawdzi się nie tylko przy maluchu, ale nawet po zakończeniu karmienia piersią. Wygodna poduszka ze zbitym wypełnieniem sprawdzi się również dla starszych dzieci czy nawet jako poduszka samochodowa, która ułatwi zasypianie w podróży. Inwestycja w dobrej jakości poduszkę opłaci się więc na lata.

Treść promowana.

Powiązane treści