14 kwietnia 2022

Wyjątkowe podziękowania komunijne dla gości – poznaj nasze propozycje!

Przygotowania dziecka do Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowy czas w życiu każdej rodziny. Warto zaplanować nie tylko odpowiedni strój, menu, lecz także sposób, w jaki podziękujecie Waszym bliskim za przybycie. Szukasz pomysłu na podziękowania komunijne dla gości? W naszym dzisiejszym artykule znajdziesz kilka inspiracji, które pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Podziękowania komunijne dla gości – czy są konieczne?

Zastanawiasz się, czy podziękowania dla gości są obowiązkowym punktem każdego przyjęcia komunijnego? Nie są. Jednak warto docenić te osoby, które będą towarzyszyć Twojemu dziecku podczas tego szczególnego dnia. Trudno przecież znaleźć donioślejsze wydarzenie, niż przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej przez Twojego malucha. Jest to zatem ważne przeżycie nie tylko dla rodziców, lecz także dla dziadków, rodziców chrzestnych, wujków czy kuzynów. Z tego właśnie powodu warto podziękować im za obecność, a najlepiej to zrobić za pomocą drobnych upominków, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy obdarowywanych osób.

Podziękowania dla gości komunijnych wcale nie muszą być drogie. Tak jak w przypadku pozostałych prezentów, tak i tu liczy się gest i włożone serce. Takie upominki cieszą najbardziej! Jeżeli szukasz pomysłu na wyjątkowe podarunki, znajdziesz je w dalszej części naszego artykułu.

1. Słodki upominek dla każdego

Jedną z naszych propozycji jest coś, co uwielbia niemal każdy, niezależnie od wieku. Trudno bowiem znaleźć osobę, która oprze się słodkościom. Z tego właśnie powodu proponujemy Ci słodki podarunek. Dużą popularnością cieszą się personalizowane krówki, na których możesz umieścić dowolny napis. Zapakuj je w ozdobne pudełka, które są dostępne w rozmaitych kształtach, np. serca czy prostokąta. Mogą być ozdobione obrazkiem hostii, a także imieniem Twojego dziecka i datą jego Komunii Świętej. Taka niespodzianka ucieszy każdego.

Naszą kolejną słodką propozycją jest mini-miodek zapakowany w dekoracyjny słoiczek. Możesz zdecydować się na wersję personalizowaną, dzięki czemu Twoi bliscy znajdą kilka miłych słów na etykiecie produktu. Jesteśmy pewni, że takie podziękowania komunijne dla gości skradną niejedno serce!

2. Figurki w kształcie aniołków

Kolejnym pomysłem na szczególne podziękowania są urocze figurki aniołków, które zachwycą każdego. Wykonane z gipsu lub masy alabastrowej, stanowić mogą samodzielny upominek lub dodatek do innego prezentu. Możesz wybierać spośród figurek różnej wielkości – od najmniejszych po te całkiem pokaźnych rozmiarów. Wiele sklepów oferuje szeroki wybór gotowych produktów, które wystarczy zapakować i wręczyć gościom komunijnym.

A może lubisz własnoręcznie wykonane upominki? Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własne figurki. Zadanie to przypadnie do gustu dzieciom, które chętnie zaangażują się w tę formę przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej. Wystarczy odrobina wolnego czasu, zapał do pracy, a także kilka podstawowych materiałów i akcesoriów. Aniołki można wykonać z masy solnej, masy porcelanowej lub z gipsu. Dobra zabawa podczas tworzenia i zadowolenie Waszych gości są gwarantowane!

3. Magnes nie tylko na lodówkę

Te niewielkie dekoracje znaleźć można w niemal każdym domu. Magnesy najczęściej umieszczane są na lodówce, tablicy lub na kredowej ścianie. Z tego właśnie powodu ozdobny magnes będzie świetnym pomysłem na podarunek dla Waszych gości. Sklepy oferują personalizowane magnesy, które powstają na podstawie indywidualnych projektów.

Szczególnie polecamy artykuł: https://mommydraws.pl/jak-zdobyc-najpiekniejsze-sukienki-do-chrztu/

Artykuł promocyjny

Powiązane treści