27 października 2021

Wyprawka dla noworodka – jakie akcesoria warto kupić?

Pojawienie się dziecka w domu bardzo często jest rewolucyjnym wydarzeniem, zwłaszcza jeżeli rodzice oczekują swojej pierwszej pociechy. Nie należy jednak zapominać, że w pewnym momencie ciąży trzeba skompletować wyprawkę dla noworodka. Wszystkie zakupione rzeczy będziesz musieć jeszcze odpowiednio przygotować przed przyjściem na świat malucha. Warto zatem nie zwlekać z tą czynnością. Jakie akcesoria oprócz ubranek na pewno przydadzą się Tobie i dziecku? Gdzie je kupić? Odpowiadamy!

Kiedy kompletować wyprawkę dla noworodka?

Większość przyszłych rodziców zaczyna kompletowanie wyprawki około 16-tego tygodnia ciąży. Najwcześniej wtedy, gdy wiadomo już, jakiej płci będzie maluch. Jest to także jeden z najlepszych okresów w czasie całej ciąży, ponieważ kobieta ma już zwykle za sobą niedogodności związane z pierwszym trymestrem. Ponadto w tym okresie ciąży czuje się jeszcze dość dobrze. Warto też nie odkładać zakupu całej wyprawki na późniejsze tygodnie. Szaleństwo zakupowe w zaawansowanej ciąży może Cię przemęczyć, czas ten dobrze jest już poświęcić na odpoczynek.

Co kupić noworodkowi?

Najpierw musisz kupić ubranka, które wykorzystasz w pierwszych dniach oraz tygodniach życia malucha. Kolejną rzeczą, o jakiej trzeba pamiętać, to zakup środków pielęgnacyjnych: pieluszki, zasypki, kremy. Następnie warto zdecydować się na zakup określonych akcesoriów, między innymi przewijaków, wózka, wanienki oraz łóżeczka.

Pamiętaj, aby nie mnożyć ilości zarówno ubrań, jak i akcesoriów. Małe dziecko bardzo szybko rośnie i często trzeba wymieniać mu garderobę, a nawet niektóre akcesoria. W przypadku ubranek warto mieć, między innymi kilkanaście par koszulek, body z jednego rozmiaru itp. Jednak już po miesiącu z pewnością będziesz zmuszona wymienić mu całą garderobę, gdyż pierwsze ubranka mogą okazać się za małe.

Jakie akcesoria kupić?

Zakup odpowiednich akcesoriów przydatnych zarówno przyszłej mamie, jak i dziecku jest w zasadzie tak samo ważny, jak nabycie odpowiednich ubranek. Warto przede wszystkim zakupić:

  •  Przewijak wysokiej jakości – który umożliwi zmianę pieluszki oraz czynności pielęgnacyjne,
  •  Kocyk z poduszką – idealny na długie spacery,
  •  Kocyki dziane – kilka par. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i w podróży,
  •  Wkładki do wózka spacerowego,
  •  Cebuszki –  poduszki, które odciążają kręgosłup mamy w zaawansowanej ciąży, a potem ułatwiają karmienie piersią,
  •  Śpiworki do wózka lub łóżeczka.

Gdzie kupić akcesoria dla noworodka?

Szukając odpowiednich akcesoriów dla noworodka, warto skorzystać z oferty polecanych sklepów. Proponujemy Ci zakupy w Cebababy, gdzie znajdziesz wysokojakościowe artykuły niemowlęce, które sprawdzą się już od pierwszych dni życia Twojego maluszka! Kolorowe kocyki dziane, kocyki z poduszką, idealne na długie spacery, poszewki na przewijaki, czy funkcjonalne cebuszki, to tylko niektóre z artykułów niemowlęcych, jakie znajdziesz w ofercie Cebababy. Wszystkie dostępne produkty mają specjalne atesty, są zatem bezpieczne dla maluchów.

Wyprawka dla noworodka powinna zawierać nie tylko potrzebne ubranka i środki pielęgnacyjne, warto także zakupić odpowiednie akcesoria, które sprawdzą się zarówno mamom, jak i maluchom. Jeśli szukasz zatem wysokojakościowych przewijaków, kocyków dzianych, wkładek do wózka i innych, podobnych artykułów, koniecznie skorzystaj z oferty polecanego sklepu Cebababy. W asortymencie znajdziesz jedynie kunsztownie wykonane i certyfikowane produkty, w pełni bezpieczne dla dzieci już od pierwszych dni ich życia.

Materiał reklamowy, przygotowany przez partnera serwisu

Powiązane treści