19 lipca 2023

Zabawki, które pokochają mali fani motoryzacji

Dowiedz się, jakie zabawki pomogą dziecku rozwijać jego zainteresowania motoryzacyjne, dostarczając jednocześnie niesamowitej frajdy.

Jeżeli Twoja pociecha interesuje się szeroko pojętą motoryzacją to wybór tematycznie związanych z tematem zabawek może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Nie wiesz jakie zabawki motoryzacyjne są obecnie warte uwagi? Spokojnie! W tym poradniku przygotowaliśmy listę zabawek, które pozwolą maluchowi rozwijać jego motoryzacyjne zainteresowania.

Klasyka zabawek motoryzacyjnych czyli zdalnie sterowane autka

Każdy mały fan motoryzacji marzy o samochodziku, którym będzie mógł samodzielnie sterować. Oczywiście prawdziwe pojazdy są jeszcze poza zasięgiem dziecka, lecz zdalnie sterowane autka znakomicie pozwolą wypełnić tę lukę. Możliwość kontrolowania pojazdu przy pomocy dedykowanego pilota lub kontrolera daje niesamowitą frajdę i rozwija zdolności koordynacyjne młodego człowieka.

Gokart z napędem na pedały

Kolejna propozycja skierowana na cieplejsze miesiące w roku to gokarty dla dzieci wyposażone w napęd na pedała. Dzięki nim pociecha może poczuć się niczym prawdziwy kierowca bolidu i stanąć w szranki z innymi dziećmi na podwórku. Gokarty na pedały dla dzieci powinny być dobrane do wieku oraz wagi malucha. Dodatkowo stojąc przed wyborem tego rodzaju pojazdu warto dopłacić do modelu z pompowanymi kołami, dzięki czemu jazda będzie dużo przyjemniejsza (przykładowe modele gokartów z pompowanymi kołami w sklepie z zabawkami eBajlandiapl).

Jeep na akumulator dla dziecka

Odwiecznym marzeniem praktycznie każdego malucha jest posiadanie prawdziwego pojazdu, do którego będzie można normalnie wsiąść i pokierować niczym standardowym samochodem. Producenci zabawek przewidzieli taką możliwość i prawdziwym hitem od kilku lat są różnego rodzaju pojazdy na akumulator dla dzieci.  Duże pojazdy takie jak jeep na akumulator może nie należą do najtańszych prezentów, ale są w stanie dostarczyć dzieciom wyjątkowych emocji. Znakomitym przykładem są tutaj zabawkowe jeepy z napędem akumulatorowym w sklepie eBajlandia.pl

Dla motoryzacyjnych kolekcjonerów – resoraki

W przypadku dzieci, które uwielbiają kolekcjonować rzeczy bardzo dobrym pomysłem będzie zakup klasycznych resoraków. Resoraki odwzorowujące najnowsze modele samochodów, czy też takie, które z dużą wiernością do detali pokazują auta z minionej epoki to nadal znakomity sposób na rozrywkę.

Zabawkowe tory wyścigowe

Jeżeli tylko miejsce w pokoju dziecka na to pozwala warto rozważyć zakup wyścigowego toru. Sztandarowym przykładem z tej kategorii zabawek są tutaj tory marki Hot Wheels, które zapewniają wiele godzin wciągającej zabawy.

Samochody z klocków

Na sam koniec zostawiliśmy propozycję dla dzieci, które mają nie tylko smykałkę do motoryzacji, ale również uwielbiają tworzyć i konstruować. Mowa tutaj oczywiście o samochodach do złożenia z klocków Lego. Najmłodsi mogą wybierać produkty z serii Lego Racers, podczas gdy starsze dzieci pochłonie składanie pojazdów Lego Technics.

Artykuł partnera.

Powiązane treści