15 września 2021

Czym kierować się przy wyborze zabawek dla przedszkolaka?

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż wybór zabawki dla przedszkolaka. W końcu w sklepach znajduje się ich ogromny wybór. Mimo to jednak rodzice często zastanawiają się, czy dana zabawka na pewno będzie odpowiednia dla dziecka? Podczas takiego zakupu powinniśmy kierować się kilkoma kwestiami. Jakimi? O tym w naszym artykule!

Muszą być bezpieczne

Najważniejszą kwestią, o której nie możemy zapominać podczas zakupu zabawki dla przedszkolaka, jest bezpieczeństwo. Wybierając zabawkę, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jej budowę. Absolutnie nie powinna ona być zbudowana z małych elementów, które łatwo wyrwać. Dziecko bowiem może połknąć taką część! Odradza się również sięgania po zabawki, które mają ostro zakończone krawędzie.

W sklepach przeważają przede wszystkim zabawki dla dzieci chińskiego pochodzenia. Niestety bardzo często są one złej jakości. Dlatego, zanim podejmiemy decyzję o zakupie, to sprawdźmy, z jakich materiałów została wykonana zabawka. Koniecznie powinniśmy zainteresować się również certyfikatami i atestami. Generalnie zabawki wyprodukowane w Unii Europejskiej są dużo bezpieczniejszym wyborem niż te pochodzące z Chin.

Powinny być dostosowane do wieku dziecka

Wszystkie zabawki dla dzieci dostępne na rynku mają na opakowaniu oznakowanie wiekowe. I powinniśmy na nie zwracać uwagę, ponieważ inna zabawka zainteresuje trzymiesięczne dziecko, a zupełnie inna czterolatka. Dla przedszkolaka warto wybrać klocki, planszówki, czy chociażby samochody. Ciekawą propozycją są zabawki firmy Bruder – w ofercie znajdziemy szeroki wybór pojazdów imitujących prawdziwe maszyny rolnicze, budowlane oraz wiele innych! To świetny wybór nie tylko dla chłopców, ale również dziewczynek!

Zabawki muszą być kreatywne i edukacyjne

Zabawki dla dzieci koniecznie muszą być też kreatywne. Obecnie sporą popularnością cieszy się ciastolina. Oczywiście warto sięgać także po te klasyczne produkty takie jak kredki – teraz dostępne są w wersji magicznej! Poza tym zabawki muszą uczyć i rozwijać umiejętności dziecka, dlatego mile widziane są wszelkiego rodzaju łamigłówki, czy wspomniane już gry planszowe bądź klocki.

Powinny uczyć okazywania emocji

Pluszaki to klasyczne zabawki, które chyba ma każde dziecko. Świetnie one wyglądają, maluchy mogą je ze sobą zabierać w wielu miejsc, a przede wszystkim – tego typu zabawki uczą dzieci okazywania miłości oraz jak ważne jest dbanie o innych. Przytulanki doskonale się sprawdzają także w trudnych sytuacjach takich jak, chociażby pierwszy dzień w przedszkolu.

Materiał reklamowy, przygotowany przez partnera serwisu.

Powiązane treści