5 stycznia 2023

Firanka do pokoju chłopca – inspiracja do kreatywnej zabawy!

Kto powiedział, że firanka musi być biała i nudna? Kolorowe, pełne bajkowych wzorów i akwarelowych ilustracji firanki dla dzieci to nie tylko unikalna dekoracja, ale przede wszystkim pobudzająca wyobraźnię inspiracja do kreatywnej zabawy. Sprawdź, jak urządzić oryginalny i funkcjonalny pokój chłopca, jakie firanki dla chłopca są na topie oraz które materiały zapewnią mu optymalny dopływ światła.

Wyobraźnia dziecka nie zna granic, a pomysły rodzą się na pniu, choćby za sprawą kolorowej firanki. Zdaje się, że nie ma prostszego sposobu na zapewnienie dziecku frajdy z przebywania we własnym pokoju niż urządzenie go zgodnie z jego ulubionymi motywami – postaciami z bajek, zwierzętami, maszynami, podbojami kosmosu. Firanki dla chłopca zaskoczą Cię bogactwem kolorów, wzorów i różnorodnością tkanin, dzięki którym na każdym etapie rozwoju dziecka będzie można kontrolować jakość i intensywność dopływającego do wnętrza światła dziennego. Im młodsze dziecko, tym firanka może być dłuższa. Wraz ze wzrostem malucha powinna się zaś robić coraz krótsza, aby zapewnić mu bezpieczeństwo podczas zabaw i maksimum promieni słonecznych. To pierwsza zasada. Sprawdź, co dalej – jak wybrać firanki do pokoju chłopca!

Czym się kierować, wybierając firanki dla chłopca?

Wybierając najlepsze firanki dla chłopca, postaw na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Zwróć uwagę na to, aby materiał był odporny na zagniecenia, zabrudzenia i odkształcenia, a przy tym łatwy w czyszczeniu i niewymagający prasowania. Firanka do pokoju chłopca powinna być ponadto wyposażona w wygodny system wieszania, na przykład w przelotki. Mocowanie drążka powinno zostać sprawdzone pod kątem wytrzymałości, aby uniknąć wypadku, gdy dziecko pociągnie za tkaninę. Jeśli chodzi o walory estetyczne, firanki dla chłopca powinny zdobić przede wszystkim motywy, które przyprawiają go o uśmiech od ucha do ucha i szybsze bicie serca. Małemu podróżnikowi na pewno spodobają się kolorowe nadruki na firance, przedstawiające kosmos, gwiazdy, niebo, samoloty, sterowce, balony i rakiety. Zafascynowanymi zwierzętami chłopiec ucieszy się zaś z firanek we wzory z domowymi pupilami, leśnymi stworami i dzikimi kotami z safari. Motyw graficzny z firanki dla dzieci może stać się punktem wyjścia do stworzenia wyjątkowej aranżacji całego pokoju malucha, a wtedy masz już z górki!

Oryginalne firanki do pokoju chłopca – motywy, wzory i kolory

Niezwykle ważnym czynnikiem, wpływającym na wybór firanek do pokoju chłopca, może okazać się temperament malucha. Gdy ważniejsze jest ukojenie zmysłów i zapewnienie dziecku spokojnego snu, najlepiej sprawdzą się gładkie, pozbawione wzorów, ale bardzo efektownie prezentujące się firany tiulowe, przepuszczające światło słoneczne i delikatnie lejące się. Dobrym pomysłem może być również udekorowanie okien firaną woalową z drobnym printem roślinnym lub wzorem geometrycznym. W ten sposób stworzysz oryginalną oprawę, która nie będzie rozpraszała dziecka. Zwróć również uwagę firanki dla dzieci w ciemnych kolorach, które świetnie sprawdzają się w czasie drzemek, odwracając uwagę od zgiełku za oknem.

Kolorowe firanki dla chłopca – od maszyn budowlanych do podboju kosmosu

Urządzając wymarzony pokój kilkuletniego chłopca, weź pod uwagę jego zainteresowania. Na pewno zdążył już przekonać wszystkich, że zostanie strażakiem lub operatorem koparki na budowie, a wkrótce rozpocznie szkolenie na pilota. Na szczęście firanki dziecięce można szybko wymienić i dostosować się do zmieniających się warunków. Z łatwością znajdziesz krótkie firanki dla chłopca z różnego rodzaju maszynami i narzędziami. Im starsze dziecko, tym bardziej firanka zacznie schodzić na dalszy plan. W pokoju nastolatka wystarczy zadbać o klasyczne połączenie bieli z błękitem lub szarością, na przykład w postaci firany w kratę, a także zamontowaniu zasłon zaciemniających, aby dekoracja okienna nabrała ponadczasowego wyrazu. Znajdź idealne firanki do pokoju chłopca, kierując się opisanymi wyżej wskazówkami, a przy okazji odkryj potencjał personalizowanych elementów wystroju wnętrz. Wyjątkowe aranżacje powstają przecież z miłości!

Artykuł partnerski

Powiązane treści