9 marca 2022

Flashcards metodą nauki i zabawy. Dlaczego warto z nich korzystać?

Zachęcenie dziecka do nauki nierzadko stanowi spore wyzwanie dla każdego rodzica. Aby zaangażować je do działania, warto skorzystać z rozwiązań zmieniających zdobywanie wiedzy w zabawę. Pomocą służą karty z tematycznymi obrazkami, znane jako flashcards. Z jakich względów opłaca się po nie sięgnąć? Czytaj dalej, by poznać ich największe zalety.

Czym są flashcards?

Flashcards to nic innego jak karty z ilustracjami, które w dużym stopniu przypominają fiszki dla dorosłych ułatwiające choćby naukę języków obcych. Akcesoria naukowe dedykowane najmłodszym pomagają przyswajać wiedzę jednak w nieco inny sposób. Służą przede wszystkim edukacyjnym zabawom polegających na prezentowaniu umieszczonych na nich treści.

Poszczególne karty przybierają różne formaty o zróżnicowanej zawartości. Tym samym służą odkrywaniu wiedzy encyklopedycznej lub nauce czytania. Jednocześnie rozwijają pamięć fotograficzną, a także kreatywność. Rodzaj przekazywanych informacji swobodnie można dostosować do etapu życia dziecka. Z powodzeniem stosowane są we wczesnej edukacji maluchów do 6 lat, jak i również w nauczaniu podstawowym.

Jak korzystać z flashcards podczas zabawy i nauki?

Nie ulega wątpliwości, że flashcards to dobry sposób na rozbudzenie ciekawości dziecka, dzięki czemu nauka staje się dla malucha niezwykle interesująca. Warunkiem jest odpowiednie zaangażowanie do działania, co leży w gestii rodzica. Klucz do sukcesu tkwi również w doborze zilustrowanych kart dopasowanych do przygotowanego wcześniej harmonogramu pracy i zabawy.

Szukając rozwiązań, które ułatwią dostosowanie zakresu tematycznego do wieku dziecka, warto zapoznać się z propozycjami sklepu https://www.wczesnaedukacja.pl/. Szeroki wybór dostępnych tu artykułów umożliwia jednoczesne podporządkowanie tematyki do zainteresowań chłopca lub dziewczynki. A jeśli chcesz, możesz sięgnąć po pakiety czystych kart przeznaczonych do tworzenia własnych zestawów naukowych.

Sięgnij po flashcards i zadbaj o rozwój dziecka na wielu płaszczyznach!

Flashcards to materiały naukowe, które wspomagają nie tylko rozwój intelektualny, ale również stymulują każdorazowo narządy wzroku, słuchu oraz mowy. Służą też inicjacji ćwiczeń ruchowych wspierających motorykę młodego człowieka. Przy zachowaniu odpowiedniego podejścia pomagają wobec tego na wielu płaszczyznach, zapewniając niezbędną dzienną dawkę zabawy o szczególnie kreatywnym charakterze.

Artykuł promocyjny

Powiązane treści