Bezpieczne komunikatory internetowe wyposażone są w szereg zabezpieczeń, które skutecznie zatrzymują wszelkie próby przejęcia kontroli nad smartfonem. Bazowym elementem, który chroni urządzenie przed wpływem złośliwego oprogramowania, jest tzw. szyfrowanie end-to-end.
Jak działa komunikator oparty na szyfrowaniu? Dlaczego takie zabezpieczenie jest potrzebne?
Wiele osób nie wie, jaką drogę muszą pokonać wiadomości, zanim zostaną wyświetlone na ekranie urządzenia. Zarówno w komunikatorach internetowych, jak i poczcie elektronicznej korespondencja przesyłana jest najpierw do serwera danej aplikacji, a następnie wysyłana do odbiorcy. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że możemy później przeszukiwać konwersacje w celu odnalezienia jakichś ich fragmentów. Ponadto wiadomości mogą być filtrowane w poszukiwaniu niewłaściwych treści, takich jak mowa nienawiści. Tradycyjne komunikowanie się ma jednak sporo wad.
Z poczty elektronicznej i komunikatorów korzystają także firmy, w przypadku których poufność informacji jest bardzo ważna. Po drugie, przestępcy mogą włamać się na serwer, modyfikować wiadomości, a także przekazywać je dalej. Po trzecie, wyciek danych może sprawić, że tożsamości milionów osób mogą zostać przechwycone przez niepożądane osoby, agencje czy korporacje.
Szyfrowanie end-to-end sprawia, że wiadomość trafia z punktu A do punktu B. To znaczy, że treść nie zostaje zapisana na serwerze usługodawcy. Informacje zostają zakodowane, a rozszyfrować je mogą jedynie adresat i nadawca na swoich urządzeniach.
Jakimi jeszcze zabezpieczeniami dysponują bezpieczne aplikacje?
Szyfrowanie to tylko jedno z wielu zabezpieczeń, jakie oferują użytkownikom bezpieczne aplikacje. Komunikator UseCrypt Messenger jest jednym z najbezpieczniejszych narzędzi do komunikacji obecnych na rynku. Na jego przykładzie można zobaczyć, jak skutecznie chroniona jest nasza prywatność w cyberprzestrzeni.
UseCrypt Messenger to aplikacja, która czujnie sprawdza, czy nasze wiadomości nie zostają przechwycone przez osoby trzecie. Jeśli nasz telefon padł ofiarą oprogramowania szpiegującego, komunikator poinformuje nas o tym i zablokuje możliwość wysyłania wiadomości tekstowych, wykonywania połączeń oraz prowadzenia wideorozmów. Co ważne, aplikacja czuwa również nad prywatnością naszych rozmówców. Wiąże się to z funkcją w pełni anonimowego IP. Dzięki niej przestępcy nie będą w stanie określić położenia rozmawiających, ani nawet poznać ich tożsamości.
Komunikator wyposażony jest także w hasło, które chroni do niego dostęp niezależnie od kodu blokady ekranu. W ten sposób wszelkie informacje na nasz temat będą podwójnie chronione. W przypadku próby kradzieży czy innych ekstremalnych sytuacji możemy sprawnie usunąć dane z komunikatora zapisane w pamięci smartfona. Jest to możliwe dzięki opcji panic code. Co ważne, serwery UseCrypt Messengera nie archiwizują żadnych informacji, w tym historii połączeń, wideorozmów czy wiadomości tekstowych. Dlatego jest to niezwykle bezpieczna aplikacja, która każdego dnia chroni prywatność użytkowników.
#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptOpinie
Treść sponsorowana.