26 września 2021

Jak nauczyć pociechę korzystania z zegarka dla dziecka?

W obecnym świecie dzieci nie mają większych problemów z technologią. Wystarczy tylko przejść się ulicami, żeby zobaczyć, jak wiele młodego pokolenia korzysta z telefonów i przede wszystkim jaki jest poziom zaawansowania ich obsługi. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ świat zmierza właśnie w tę stronę, więc i dzieci skłaniają się ku technologiom. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zegarek był jednym z obowiązkowych prezentów wręczanych na Pierwszą Komunię, ale dziś ten trend zdecydowanie się zmienił. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda poziom zaawansowania dziecka z zegarkiem czy warto mu go podarować, a jeżeli tak, to jaki model.

Nauka korzystania z zegarka – kilka wstępnych wskazówek

Na tak postawione pytanie można byłoby odpowiedzieć nieco dyplomatycznie – to zależy. Nie ma co ukrywać, że dzisiejsze dzieci często wiedzą o wiele więcej od starszych z zakresu nowinek technologicznych i często jest im po prostu łatwiej przyswoić wszystkie funkcje, które posiada zegarek. Jednak pierwszym krokiem powinno być wyjaśnienie dziecku, jak wygląda funkcjonowanie zegarka w kwestiach wskazówek. Warto zatem powiedzieć, że mała wskazówka odpowiada godzinom, a mała minutom, a wskazówka, która w szybki sposób przesuwa się po kopercie zegarka, to sekundnik.

Co prawda są to najprostsze porady, ale jednak bardzo skuteczne. Jasne, kwestią jest też to, w jakim wieku jest dziecko, bo jeżeli mówimy o osobie chodzącej jeszcze do przedszkola, to wydaje się, że warto być przy dziecku, gdy będzie stawiało pierwsze kroki w obsłudze zegarka, by po prostu go nie zniszczyło i polecalibyśmy zapoznanie się z instrukcją obsługi na własną rękę, zanim zegarek dla dziecka powędruje na jego rękę. Generalnie kwestia nauki korzystania z zegarków w takich przypadkach nigdy nie będzie zero-jedynkowa, dlatego, że są czynniki zmienne jak: stopień zaawansowania rodziców z technologiami, wiek dziecka oraz jego oswojenie z gadżetami typu zegarki itd.

Dlaczego warto podarować dziecku zegarek?

Gdybyśmy mieli znaleźć główny powód, dla którego warto by było podarować dziecku zegarek, to przede wszystkim byłby on bardzo prosty – aby mogło ono kontrolować czas. Czasami zdarza się, że najmłodsi bywają roztrzepani i nie ma świadomości upływającego czasu, więc taki zegarek dla dziecka jest doskonałym sposobem, aby nauczyć go odpowiedzialności na swój sposób i „przywiązać” do wykonywania swoich zadań o określonych godzinach. Owszem, dziecko może wyciągnąć telefon, aby sprawdzić godzinę, jednakże nie zawsze rodzice decydują się na kupno telefonu od najmłodszych lat, jak również w przypadku jego posiadania, nie należy pozwalać dziecku, aby zbyt często go zabierało na podwórko.

Zegarki dla dzieci są dobrym prezentem, ponieważ już od małego pokazujemy, że mamy względem niego poważne zamiary i jest to też pewnego rodzaju kredyt zaufania od rodziców względem swojej pociechy. Często pojawiają się pytania, jaki to powinien być zegarek – na pewno nie polecalibyśmy kupowania zegarków za parę tysięcy, gdyż może to zdeprawować młodego człowieka, przywiązać go do tak drogich produktów, a trzeba też powiedzieć, że byłoby ono narażone na to, że ktoś mu taki zegarek ukradnie. Lepszym rozwiązaniem na sam początek przygody z czasomierzami będzie po prostu zakup taniego zegarka, który będzie wyposażony w podstawowe funkcje, a w dalszej kolejności postarać się o to, żeby zegarek dla dziecka był znacząco lepszy od poprzedniego modelu.

Smartwatche dla dzieci – alternatywa dla nastolatków

Jako że dzieci są już obeznane z technologią, a wszelkie nowinki często przyswajają szybciej niż starsi, to warto zastanowić się nad tym czy dobrym ruchem nie będzie produkt, który w pełni sprosta ich oczekiwaniom. Jeżeli chodzi o smartwatche dla dzieci, to przede wszystkim nie warto skupiać się głównie na cenie, dlatego że dzieci nie będą wielkiej wagi przykładać do tego, żeby zawsze o niego dbać. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, żeby taki zegarek uległ zniszczeniu i choć producenci starają się produkować czasomierze, które są coraz bardziej wytrzymałe, to jednak inwencja twórcza u dzieci bywa nieprawdopodobna.

Chcąc zdecydować się na zakup takiego zegarka warto mieć świadomość, jakie są gusta dziecka. Obecnie można znaleźć produkt w każdym kolorze, w wielu wzorach, które jak najbardziej mogą się spodobać dziecku. Funkcje, jakie posiadają smartwatche dla dzieci są o wiele bardziej rozbudowane, niż w klasycznych zegarkach, ponieważ mogą się połączyć z telefonem, monitorować swoją aktywność, a również ty jako rodzic będziesz mógł w większym stopniu kontrolować to, ile dziecko śpi oraz ile się ruszało. Są to co prawda detale, ale jednak sprawiają, że dziecko chętniej będzie chciało chodzić w takim zegarku, który technologicznie będzie bliższy jego sercu.

Zegarek dla dzieci – kolorowy dodatek dla pociech

Warto pamiętać, że w ostateczności to do rodziców należy wybór zegarka i chociaż można skonsultować ze swoją pociechą wybór zegarka, to jednak nie jest to wymagane. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże wybrać ci odpowiedni zegarek dla dziecka, a nasze rady będą jak najbardziej przydatne.

Materiał reklamowy, przygotowany przez partnera serwisu.

Powiązane treści