8 grudnia 2022

Kosmetyki antysmogowe: czym są i jak działają?

Poziom zanieczyszczeń obecnych w powietrzu wzrasta. Nieosłonięta skóra, zwłaszcza na twarzy, jest niestety ofiarą tej sytuacji. Z tego powodu rośnie podaż produktów, które obiecują chronić Twoją cerę przed toksynami ze środowiska. Czym są tzw. kosmetyki antysmogowe i jak działają? Dowiedz się więcej.

Dlaczego zanieczyszczenia powietrza są groźne dla skóry?

Skóra przez 24 godziny na dobę jest narażona na działanie czynników szkodliwych dla zdrowia i urody. Zasadniczo zanieczyszczenia, które codziennie w nią uderzają i jej szkodzą, można podzielić na trzy kategorie.

  1. Elektromagnetyczne: spowodowane nadmiarem fal emitowanych przez anteny, telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny.
  2. Atmosferyczne: z toksycznych cząsteczek gazu węglowego, metali ciężkich, dymu itp.
  3. Domowe: te uwalniane przez systemy takie jak klimatyzacja, ogrzewanie, a nawet środki czyszczące używane do sprzątania.

Narażenie na te czynniki wyrządza skórze wiele szkód, w tym:

  • alergie,
  • przebarwienia,
  • stany zapalne,
  • przedwczesne starzenie (zmarszczki),
  • wiotczenie,
  • matowy wygląd,
  • ziemisty kolor.

Dlatego produkty, które mogą pomóc w zapobieganiu szkodliwości tych zanieczyszczeń, są zawsze mile widziane, wartościowe i potrzebne. To właśnie w tym celu zaczęły pojawiać się pierwsze kosmetyki antysmogowe.

Czym są kosmetyki antysmogowe?

Na pewno są one świetnymi sprzymierzeńcami ochrony skóry przed smogiem i innymi miejskimi zanieczyszczeniami. Skomponowane z odpowiednich substancji czynnych tworzą na skórze barierę ochronną, która działa jak tarcza. Zapobiegają oddziaływaniu szkodliwych składników i neutralizują wolne rodniki. Jednak ich zalety sięgają dalej i obejmują:

  • działanie przeciwutleniające,
  • naprawę komórkową,
  • ochronę przed bezpośrednim kontaktem skóry m.in. z substancjami prozapalnymi.

Poprawiają również blask i witalność skóry oraz zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu się.

Czy krem regenerujący do twarzy wystarczy?

Obecne na rynku kosmetyki antysmogowe to nie tylko produkty foto ochronne, ale także żele do twarzy, toniki oraz wszelkie środki pielęgnacyjne, które tworzą na skórze barierę przeciw zanieczyszczeniom. Warto pamiętać, że samo oczyszczanie i tonizowanie twarzy nie wystarczy. Zawsze warto mieć pod ręką regenerujący krem do twarzy, którego naturalna formuła pomaga zapobiegać i minimalizować efekty kontaktu cery z toksycznymi czynnikami.

Produkt ten zaliczany do grupy kosmetyków antysmogowych przede wszystkim chroni skórę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi i zanieczyszczeniami. Uzupełnia proces oczyszczania twarzy, dlatego zaleca się stosować krem regenerujący do twarzy na noc oraz na dzień. Nałożony wieczorem odgrywa ważną rolę w odżywianiu skóry, stymulowaniu jej odnowy i regeneracji. Natomiast stosowany rano poprawia jej kondycję i nawilżenie, napina ją oraz chroni przed wolnymi rodnikami i spowalnia procesy jej starzenia.

Codzienny rytuał, czyli co robić, by chronić skórę przed smogiem?

Każdego dnia konieczne jest oczyszczanie, naprawa i konserwacja bariery skórnej, by mogła się bronić przed tymi środowiskowymi zanieczyszczeniami. Przede wszystkim musisz pamiętać o trzech podstawowych krokach, które powinny stać się częścią Twojego codziennego rytuału pielęgnacyjnego.

  1. Codziennie rano i wieczorem stosuj nawilżający żel do twarzy, by usunąć z niej zanieczyszczenia po całym dniu lub nocy. Stosuj kosmetyk łagodny, który usunie brudy z porów, ale nie podrażni skóry.
  2. Użyj kremu regenerującego do twarzy na noc i na dzień, aby wzmocnić jej barierę ochronną.
  3. Stosuj ochronę przeciwsłoneczną, żeby zabezpieczać skórę przed promieniami UV, szczególnie przed najbardziej niebezpiecznymi promieniami UVA.

Nie zapomnij, że nie tylko twarz, ale także szyja i dekolt, to obszary najbardziej narażone na szkodliwe skutki zanieczyszczenia powietrza. Dlatego używaj kosmetyków antysmogowych również na te części ciała, by łagodzić różne skutki ich kontaktu z nieczystościami, takie jak np. szorstkość, podrażnienie czy nierówna faktura skóry.

Treść promowana.

Powiązane treści