9 października 2023

Kurze łapki – jak sobie z nimi poradzić?

Kurze łapki to powszechne określenie zmarszczek, które powstają w zewnętrznym kąciku oczu. Niewątpliwie jest to niezbyt wdzięczna nazwa, ale trzeba przyzwać, że same zmarszczki w okolicy oczu również są niemiłym tematem. Chyba żadna kobieta nie jest zadowolona, gdy zauważa na swojej skórze takie oznaki starzenia się. Na szczęście nie trzeba biernie czekać, aż kurze łapki będą coraz bardziej widoczne. Sprawdź, jak je zredukować i sprawić, że skóra wokół oczu będzie wyglądać młodo.

Kurze łapki, czyli zmarszczki, które pojawiają się najwcześniej

Czy wiesz, że to właśnie zmarszczki koło oczu pojawiają się na twarzy jako pierwsze? Starzenie się skóry to proces, który zaczyna się już po 25. roku życia, a kurze łapki są jego pierwszą oznaką. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i ma bardzo mało gruczołów łojowych, dlatego to na niej najbardziej widać upływ czasu. Na powstanie kurzych łapek ma wpływ także nasza mimika. Podczas śmiania się, a także mrużąc oczy w słoneczne dni, pracujemy niestety na zmarszczki mimiczne. Warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do zmarszczek pojawiających się na czole, powstających przez zmartwienia lub stres, kurze łapki są głównie konsekwencją wyrażania pozytywnych emocji.

Co robić, aby nie przejmować się kurzymi łapkami?

Nie da się całkowicie zatrzymać procesów starzenia się skóry, jednak można je znacznie opóźnić. Postaraj się kontrolować swoją mimikę i nie mrużyć oczu w słoneczne dni. Zainwestuj w solidne okulary przeciwsłonecznie z wysokim filtrem UV. Oczywiście trudno byłoby wciąż powstrzymywać się od śmiechu, ale można ograniczyć mimikę twarzy w niektórych sytuacjach. Dobrze będzie także przekonać się do ćwiczeń z repertuaru jogi twarzy. Pamiętaj, że opalanie się i palenie papierosów przyspieszają powstawanie zmarszczek. Stosuj kremy, które ochronią Cię przed działaniem słońca! Duże znaczenie ma także dieta. Powinna obfitować w żywność bogatą m.in. w witaminy z grupy B, C i E, a także w antyoksydanty, potas, kwas foliowy, krzem, magnez i żelazo. Oczywiście musisz też postawić na odpowiednią pielęgnację skóry wokół oczu!

Kosmetyki mogą dużo zdziałać

Twoja skóra wokół oczu będzie wolniej starzeć się, jeśli zaczniesz stosować kosmetyki bazujące na perfekcyjnie dobranym składzie. Wybierając skuteczny krem na kurze łapki, zrobisz dużo dobrego dla swojej urody. Bardzo ważne jest to, aby nie zabrakło w nim kluczowych substancji aktywnych. Stosując kremy i serum z takimi składnikami jak sól sodowa kwasu hialuronowego, czyli hialuronian sodu, witamina C i PCA miedzi i kofeina, szybko zauważysz, że skóra wokół Twoich oczu wygląda lepiej. Skuteczne kosmetyki redukujące kurze łapki zapewnią Twojej skórze wokół oczu odpowiedni poziom nawilżenia, wzmocnią jej barierę ochronną, poprawią elastyczność, spłycą zmarszczki i rozjaśnią. Często kurze łapki pojawiają się razem z cieniami pod oczami, które również sprawiają, że wygląda się starzej. Warto więc szukać preparatów pod oczy o kompleksowym działaniu.

Skorzystaj z tego, że możesz korzystać z kosmetyków powstających w oparciu o wieloletnie badania, do których produkcji używa się specjalnie wyselekcjonowanych, dobrze przebadanych substancji bezpiecznych dla delikatnej skóry wokół oczu. Zadbaj o młodość swojej twarzy i spraw, aby linie, zmarszczki oraz osłabienie i utrata jędrności tkanek nie były Twoim zmartwieniem przez wiele kolejnych lat!

Materiał promocyjny.

Powiązane treści