18 kwietnia 2022

Mała sypialnia dla dziecka – jak ją urządzić?

Pomieszczenie niewielkich rozmiarów stawia przed nami wielkie wyzwania aranżacyjne. Jeśli naszym celem jest urządzenie dziecięcej sypialni, sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej. W końcu jak na małej przestrzeni pomieścić wszystkie te potrzebne małemu człowiekowi sprzęty i jeszcze wygospodarować dla niego jakiś kącik do zabawy? Odpowiedź na to pytanie, wraz z przydatnymi wskazówkami, znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

O czym pamiętać podczas aranżacji małej sypialni dla dziecka?

Każde dziecko zasługuje na swój własny pokój, nawet jeśli ma być on niewielki. W końcu nawet mały człowiek potrzebuje spokojnego miejsca do odpoczynku, nauki oraz oczywiście zabawy! Dlatego nie należy zniechęcać się małymi rozmiarami pomieszczenia i warto mimo wszystko spróbować urządzić dla swojej latorośli jej własną sypialnię. Oczywiście w takim przypadku należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby urządzany pokój był funkcjonalny. Na niewielkiej przestrzeni musisz połączyć strefę relaksu, nauki i zabawy. Wydaje się to być zadaniem trudnym, ale nie jest to niemożliwe. Pamiętaj również, że czasem mniej znaczy więcej – szczególnie w przypadku małego pomieszczenia. Właśnie dlatego w dziecięcym pokoju powinny znaleźć się tylko najpotrzebniejsze sprzęty. Unikaj zbędnych bibelotów – w ten sposób zaoszczędzisz sporo miejsca.

Mała sypialnia dla dziecka – poznaj aranżacyjne triki

W teorii wszystko wydaje się proste. Jednak kiedy przychodzi do wcielenia wszystkich pomysłów w życie, na drodze pojawiają się pierwsze trudności. Co konkretnie należy więc zrobić, aby uniknąć problemów i urządzić naprawdę wyjątkową, dziecięcą sypialnię?

Postaw na jasne kolory!

Dziecięcy pokoik powinien być jasny i kolorowy. Biele, odcienie kremowe, beże, szarości, pudrowe róże, błękity czy subtelne żółcie nie tylko są bardziej radosne od ciemniejszych barw, ale również optycznie powiększają przestrzeń. Jest to szczególnie ważne w przypadku niewielkich pomieszczeń.

Wybierz praktyczne meble

W dziecięcym pokoju powinny znaleźć się: wygodne łóżko, biurko, szafa na ubrania oraz oczywiście pojemnik na zabawki! Jak jednak pomieścić wszystkie te sprzęty na niewielkiej przestrzeni? Rozwiązaniem mogą być meble, które łączą w sobie kilka funkcji. Dobrym wyborem będzie na przykład łóżko na antresoli z szafą i biurkiem, które możesz kupić w e-sklepie https://www.resmar.pl/. Zapewniamy, że Twój maluch będzie zachwycony możliwością spania prawie pod samym sufitem, a biurko i szafa dobrze spełnią swoją rolę. W ten sposób zyskasz też trochę wolnej przestrzeni, którą dziecko będzie mogło wykorzystać do beztroskiej zabawy!

Artykuł promocyjny

Powiązane treści